Lopatkovec je krásná pokojová rostlina, která nevyžaduje nijak náročnou péči a je dominantou každého interiéru. Má krásné nejen listy, ale také kouzelné bílé květy. Pokud budete mít lopatkovec doma, bude se vám lépe dýchat, protože se jedná o perfektní čističku vzduchu.

Jak pěstovat lopatkovec ve vodě se podívejte na tomto videu:

Zdroj: Youtube

Pěstování ve vodě neboli hydroponie

Jedná se o velice jednoduchý způsob pěstování nejen pokojových květin, ale často i některých druhů těch venkovních a také zeleniny. Pěstování rostlin ve vodě zajišťuje všechny potřebné prvky a živiny. Přestože by se mohlo zdát, že rostlině budou scházet látky ze substrátů, není tomu tak.

Voda není jen „prázdná“ tekutina

Ve vodě jsou mnohé minerální látky a také obsahuje přídavek chlóru, který má dezinfekční účinek a zabraňuje rozvoji případných hnilob. Vodu byste měli pravidelně sledovat a případně měnit. Stačí umístit několik výhonků lopatkovce do nádoby s dostatečným množstvím vody a během několika týdnů uvidíte, jak rychle pouští nové kořeny.

Nekonečné množství lopatkovce zdarma

Tento způsob snadno využijete k množení této atraktivní rostliny. Jakmile bude prostor pro kořeny nedostačující, můžete si rostlinu rozesadit do dalších nádob s vodou, anebo vsadit do květníku se zeminou.

Lopatkovec snese i tmavá místa

Lopatkovec patří mezi rostliny, kterým se bude dařit i v místnostech s nedostatkem světla. Původem pochází tato rostlina ze Střední a Jižní Ameriky a roste volně převážně v nížinných tropických pralesích na vlhkých místech. Miluje proto dostatek vlhka, a proto je pro ni růst ve vodě přirozený.

Originální květy

Lopatkovec zaujme nejen svými krásně zelenými vejčitými listy, ale svými atraktivními bílými květy, které jsou podobné křídlům a výrazně voní.

Čistička vzduchu potvrzená NASA

Lopatkovec vám doma zajistí zdravější dýchání. NASA tuto pokojovou rostlinu zařadila mezi nejúčinnější rostlinné čističky vzduchu. Jeho listy vyfiltrují denně ze vzduchu obrovské množství škodlivých látek. Umí pohlcovat nezdravé plísně a dokáže zkvalitnit okolní vzduch až o 60 %.

Související články

Zdroje: www.prima-receptar.cz, www.westwing.cz, www.receptarprimanapadu.cz