obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Magmarelax: Investice za desítky tisíc korun se vrátí do pěti let

„Existuje efektivní, přitom levná možnost, jak snížit výdaje za vytápění,“ radí technici z firmy specializující se na zateplování rodinných domů. Tepelná izolace stropu z půdního prostoru.

[Komerční prezentace]

Nejsnadnější cesta k úspoře!

S cenami za energie se potýkáme rok co rok. Každý rok si také slibujeme, že už s tím musíme něco udělat. Nakupujeme úsporné žárovky, pořizujeme spotřebiče s nejvyšší značkou úspory nebo se snažíme méně topit. Ale musí být i jiná varianta, jak omezit spotřebu energií. Nemůžeme úplně přestat topit, to bychom v zimě zmrzli. Můžeme však významně náklady na topení omezit.

Foukání minerální izolace Magmarelax na volnou plochu. foukaná izolace Magmarelax Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Tepelná izolace je lék na drahotu

Izolovat, ale ne ledajak. Musíme na to jít chytře. Setkáváme se s technologiemi, jako je zateplení fasády, výměna oken nebo instalace úspornějších kotlů. Takové investice jdou však do stovek tisíc. Ale málokdo vám poradí aplikovat tepelnou izolaci stropu, která je nejúčinnějším způsobem omezení spotřeby energie. Metoda je to investičně velmi nenáročná a uspoří až 30 % nákladů za otop. Perfektně to funguje.

Víme z hodin fyziky, že teplý vzduch je lehčí a stoupá vzhůru. Když narazí na strop, hledá skulinku, kudy ven. Až třetina tepla tak bez užitku mizí stropem. Když zateplíme strop, teplo nemá kudy uniknout.

Zateplete strop systémem Magmarelax!

Foukaná minerální vata Magmarelax je vyrobena z kvalitní suroviny — přírodního čediče. Roztavením horniny a vytažením velmi tenkých vláken vzniká vata, která má vynikající vlastnosti. Skvěle tepelně izoluje, nehoří a nesléhá, odpuzuje vodu, izoluje proti hluku a odolává hmyzu, plísním i hlodavcům.

stropní systém Magmarelax stropní systém Magmarelax Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Tato metoda nevyžaduje stavební úpravy, aplikuje se foukáním. Z nákladního vozu před domem se silnou hadicí pomocí ventilačního stroje fouká vata do izolovaného prostoru na půdě. Bez hluku, s minimální prašností a za plného provozu objektu. Práce trvají jen několik hodin a nevzniká při nich žádný nepořádek. Investice je pouze několik desítek tisíc korun! Návratnost je rychlá, nejvýš pět let.

Izolace pro všechny typy střech

Tepelná izolace složitých nepřístupných střech je často tvrdým odborným oříškem. Je třeba minimálně zasahovat do konstrukce a zároveň zajistit dostatečnou vrstvu izolace i v nepřístupných místech. ¨

Výška izolace Výška izolace Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Mezi konstrukce lehčí patří vazníkové střechy. Zde není možné účinně rozprostřít vrstvu například z rohoží kvůli špatnému přístupu a složitosti dřevěných prvků. Jestliže však použijeme systém foukané minerální vlny Magmarelax®, jsme schopni i takto složitou střechu účinně zateplit během několika hodin práce.

Nepřístupný konstrukční prostor ploché střechy s vyšším sklonem — tzv. pultové střechy — doporučuje společnost Izolace Polná vybavit revizním vstupním otvorem, například vikýřem. Ten poslouží ke snadnému zateplení domu a ke snížení tepelných ztrát a navíc umožní provádět kontroly a případné opravy a úpravy podstřešního prostoru, například vyvedení nového ventilačního průduchu.

kontrola zateplení zateplení termokamerou kontrola zateplení zateplení termokamerou Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Vyřešte to ještě dnes, radí technici z Polné:

  • Neváhejte a ještě dnes vyplňte nezávazný poptávkový formulář a získejte slevu 20 % na jedničkovou minerální izolaci Magmarelax a 15letou záruku.
  • Více se informujte na www.mojeizolace.cz nebo na telefonu 800 100 533.
  • Nezapomeňte! Většinou platí, že ty nejjednodušší řešení jsou často ta nejlepší, a to izolace stropů domů je.

Akční letáky