Meghan Markle, krásná manželka britského prince Harryho a vévody ze Sussexu, vypadá za všech okolností perfektně a vždy působí svěžím dojmem. Je známá svou vášní pro módu a má v oblibě ty nejkvalitnější a zároveň i designérské kousky. Nikdy však nezanedbává i kvalitní líčení, které vždy dokonale odpovídá dané situaci.

Jak rozjasnit obličej pomocí make-upu, abyste zářili jako Meghan Markle? Podívejte se na YouTube video na kanálu Inside Edition:

Zdroj: Youtube

Daniel Martin

Za celkovým vzhledem Meghan Markle stojí také její dlouholetý přítel a slavný make-up artista Daniel Martin, který sdílí své jednoduché tipy pro každodenní líčení na svém Instagramu. A jaké jsou jeho „beauty“ triky, aby vám ranní make-up vydržel po celý den?

Základem je svěží pleť

Pokud chcete, aby vám make-up vydržel co nejdéle, je důležité pravidelně pokožku hydratovat a vyživovat. Nikdy nezapomeňte ani na ranní péči a dodejte pleti náležitou vláhu. Před nanášením make-upu nechte vždy kosmetické prostředky dostatečně vstřebat, můžete tomu napomoci vklepáváním prsty. Výbornou alternativou pro oživení pleti i následného make-upu je i hydratační voda ve spreji.

Pečlivě zapracovaný make-up

Důslední byste měli být i při nanášení make-upu, který byl měl být vždy v odpovídajícím odstínu vaší pleti. Vždy ho nanášejte v rovnoměrné vrstvě a řádně ho zapracujte do pokožky, aby nenadělali více škody než užitku. Mohl by totiž zbytečně zvýraznit nedostatky jako například vrásky v oblasti očí a nosu. Velice praktické je používat make-up houbičku.

Zvýrazněte oči a kontury obličeje

Vždy v obličeji zvýrazněte své přednosti, abyste dodali obličeji štíhlý tvar a zářivý výraz. Pomůže vám k tomu bronzer a šikovně namalované tváře. Stejně tak nezapomeňte na oči, kterým je potřeba dodat hloubku a sladit jejich líčení s celkovým outfitem, aby vše vypadalo harmonicky a sofistikovaně.

Na nedostatky použijte korektor

Pokud chcete, aby byl váš make-up naprosto dokonalý, snažte se zamaskovat veškeré momentální nedostatky. Zpravidla se jedná o případné pupínky, červená místa, někdy i nepříjemné otoky. Daniel Martin doporučuje použít o něco teplejší odstín, než je pod očima, aby se výsledný efekt zjemnil.

Absorbujte přebytečný lesk

Využijte také fixační pudr, který make-up nejen výborně zafixuje, ale také prodlouží jeho výdrž na obličeji. Zároveň pohltí i přebytečný lesk. Využít můžete i kosmetické proužky, které absorbují mastnotu, aniž by narušily nanesený make-up. 

Související články

Zdroje: www.standard.co.uk, www.idnes.cz, www.vogue.cz