Sklokeramická deska přináší mnoho výhod, kupříkladu takovou, že k jejímu zapojení není potřeba přívod plynu. Zároveň se i rychle nahřívá a není náročná na údržbu, za což vděčí svému hladkému povrchu. Ale každému spotřebiči se někdy stane, že se na něm vytvoří fleky. Jak je zlikvidovat?

Videonávod, jak vyčistit sklokeramickou desku, najdete na Youtube kanále Uklizeno SNADNO a ÚČINNĚ:

Zdroj: Youtube

Mytí před vařením

Ač je to možná divné, sklokeramickou desku je třeba čistit i před jejím aktivním použitím. Tento trik vaší desce totiž dokáže prodloužit životnost. Je to kvůli tomu, že když po vaření desku nepoužíváte, dopadá na ni prach a další nečistoty. Vaření na takovém povrchu ji tudíž může poškodit. Proto vždy před použitím použijte k otření vlhký hadřík, abyste se ujistili, že vaříte na čisté nezaprášené ploše.

Škrabka v případě nouze

Někdy se zkrátka stane v kuchyni nějaká nehoda. Ať už se něco vylije, přelije, ukápne nebo podobně. Ideální je samozřejmě zareagovat okamžitě a skvrny otřít, ale ne vždy si toho můžete všimnout. Pak se stane, že na desce objevíte zapečené a spálené skvrny. Ty už hadříkem jen těžko odstraníte, takže rada je použít speciální škrabku.

Zachraňující roztok

Tvoří se vám na desce ošklivé skvrny? Může je způsobovat i obyčejná voda. Čím je tvrdší, tím budou skvrny nevzhlednější. Pokud si jich všimnete, stačí obyčejný trik. Uděláte roztok ze surovin, které máte doma. Těmi jsou ocet a jedlá soda. Na plochu, kde jsou skvrny, nasypte rovnoměrně tenkou vrstvu jedlé sody. Do rozprašovače nalijte ocet a postříkejte roztokem špinavou plochu. Míru poznáte tak, že jedlá soda začne bublat. Poté už jen chvíli vyčkejte, až se skvrny uvolní a vy pak můžete snadno vše setřít.

Související články

Zdroje: www.tetadrogerie.cz, www.westwing.cz