Minizahrádkám se dostává čím dál tím většího ohlasu díky jejich rozmanitosti. Vyrobit si je totiž můžete jak na způsob pouště, tak i třeba lesní krajiny. Se vzhledem minizahrádky vám snadno pomůže místo následného pěstování. V koupelně bude stylový písek a mušle, v obývacím pokoji zase mech či kamínky.

Vytvořit si můžete také podle video návodu vlastní terárium s rostlinami ve skleněné nádobě:

Zdroj: Youtube

Přípravná ilustrace minizahrádky

Před tím, než si začnete přichystávat veškeré věci, byste se měli zamyslet, jakou minizahrádku vlastně chcete. Načrtněte se proto pár návrhů, jak by vaše minizahrádka mohla vypadat. Pomůže vám to pak s následným výběrem rostlin a dekorací.

Výplň staré mísy

Do staré mísy, kterou chcete na minizahrádku použít, nasypte malou vrstvu štěrku nebo oblázků, abyste vytvořili drenáž. Poté nasypte kvalitní zeminu, jenž bude vhodná pro pěstování vámi určených rostlin. Následně přijde jejich zasazení. Jaké rostliny ale pro minizahrádku zvolit? Platí zde důležitá zásada!

Výběr vhodných rostlin

Než se vydáte na nákup rostlin, je důležité, abyste věděli, které rostliny mají podobné podmínky pro pěstování. Oblíbenými rostlinami do minizahrádek patří především kaktusy a sukulenty, které nepotřebují příliš mnoho vody a jsou naopak velmi odolné. Zároveň jsou roztomile malinkatý, a proto vám s nimi minizahrádka krásně udrží tvar.

Mělká miska s mechem

Pokud máte mělkou misku, můžete si vytvořit minizahrádku na způsob lesní krajiny. Mech, který je na to ideální, totiž nepotřebuje příliš mnoho zeminy. Mechový podklad pak můžete osázet malým kapradím. Vše potřebné si nasbíráte při procházce lesem, kde můžete rovněž najít malé šišky a větvičky, které v minizahrádce budou vypadat také úžasně.

Dekorativní prvky na závěr

Po zasazení rostlin přidejte ještě kameny, oblázky, písek či různé miniatury. Ozdobení záleží pouze na vás a vaší fantazii. Do minizahrádky můžete rovněž přidat pohádkové bytosti, jako je víla nebo elf, které ji budou ochraňovat.

Nejnovější epizodu podcastu iReceptář do ucha si poslechněte přímo ZDE:

Související články

Zdroje: bhg.com, zahradkarskaporadna.cz, idnes.cz