Pokud se jedná o mladší vzhled, ženy dnes mají mnoho možností, jak jej docílit. Základem je vždy dobrá životospráva, zdravý životní styl a samozřejmě i správná péče o tělo. Svůj vzhled však navíc můžete omladit i správně zvoleným make-upem, který vaši pleť rozjasní a celkově rozzáří. Není nad rady zkušených vizážistů, kteří přesně vědí, jak mladistvého vzhledu docílit. A stačí vám k tomu pouhých pár minut.

Na tipy na mladistvě vypadajícího make-upu se podívejte v tomto YouTube videu na kanále Tina Naté: 

Zdroj: Youtube

Klíčová je vždy hydratace

Pokud chcete vypadat stále svěží, nikdy neopomíjejte pravidelnou hydrataci pleti. Co doporučuje světově proslulá vizážistka Hannah Barnett? Říká: „Hydratace je klíčová. Líčení vždy začněte sérem napuštěným kyselinou hyaluronovou, aby byla pleť pružná a dostatečně hydratovaná! Pak už stačí jen pár jednoduchých make-up triků.“

Jaký make-up použít

Základní doporučení je používat vždy make-up, který nemá silné krytí a zbytečně by vám udělal na obličeji „krustu“, jež naopak vrásky zvýrazní. Stejně tak si nenanášejte make-up, který je příliš matný.  Raději sáhněte po tónovacím hydratačním krému, který sjednotí pleť a vytvoří lehký základ s vlhkým povrchem. Díky tomu bude vaše pleť vypadat mnohem svěží a rozzářenější.

Korektor na oči

Pro mladší vzhled používejte na líčení očí raději tekuté výrobky a vyhněte se práškovým. Líčení vždy začněte vnitřní částí oka, kam naneste malým štětečkem krémový korektor, aby se oko rozjasnilo. Tmavé modré tóny výborně zneutralizuje korektor v broskvovém tónu. Nanášejte ho vždy jen v malé míře a vmasírujte ho do pokožky jemným poklepáním prstů.

Oční linky

Ve vyšším věku se zcela jistě vyhněte černým očním linkám. Hannah Barnett doporučuje: „Vyberte si hnědou linku, která vymezí linii horních řas ve vnějším koutku a zvedne oči. Pomocí štětečku tužku lehce rozetřete, aby linky nepůsobily drsně a jejich vzhled působil hladce.“ Následně dodejte zvolený odstín krémových stínů a namalujte požadovaný tvar očí.

Řasy a obočí

Hannah má jasný názor: „Nikdy nezapomínejte na řasenku! Vaše oči to opticky zvětší a oko bude působit otevřeněji.“ Stejně tak to platí o obočí, které je potřeba zvýraznit. Plnější a správně vytvarované obočí vás nejen zvýrazní, ale i značně omladí. Použijte tužku na obočí o pár odstínů tmavší, než je vaše přirozená barva vlasů, a nakonec přetáhněte a zafixujte gelem na obočí.

Tváře

Určitě oživte i své tváře jemným ruměncem tvářenky. Vizážisté doporučují svěží odstíny, nejlépe meruňkový, broskvový či čajové růže. Neutralizují šedý pigment a pleť rozjasní.

Rty

Se rty můžete dle svého typu experimentovat. Jak říká Hannah: „Pro rty zvolte rtěnku s leskem, aby byly plnější. Pokud chcete dosáhnout přirozeného vzhledu, vyzkoušejte odstín, který je podobný tónu vašich rtů. A pokud chcete dát někdy přednost něčemu odvážnějšímu, zkuste v létě broskvovou a v zimě tmavě červenou.“

Související články

Zdroje: www.express.co.uk, www.svetzeny.cz, www.polar.cz