Máte doma myši?

Kam se podíváte, tam nacházíte důkazy o tom, že se u vás zabydlely také myši? Hlodavci se do domů stahují na podzim, kdy začíná být chladno. Je ale jisté, že bezpečím domova, kde je navíc stále něco k snědku, nepohrdnou ani jindy během roku.

Zbavit se myší může být poměrně náročný úkol. A to přesto, že existují mnohé spolehlivé prostředky, jak se jich zbavit. Problém spočívá také v tom, kolik myší už se u vás zabydlelo.

Jaký způsob odlovu či přímo likvidace zvolíte? Možností jsou pasti, jedy, plašiče i repelentní vůně.

Jenže jak natáhnout pastičku na myši? Překvapivě nemusí jít o zcela triviální otázku. Pastičky jsou samozřejmě velmi citlivé na dotyk, jinak by nefungovaly správně. A tak se může snadno stát, že i vy okusíte sílu pasti na vlastních prstech ruky.

Návod na to, jak správně natáhnout pastičku na myši, vám představuje YouTube kanál LittleBunnyHelper v tomto krátkém příspěvku.

Zdroj: Youtube

Myši dlouho nepřehlížejte

Myši jsou škodná, která přes svoji nevýznamnou velikost dokáže napáchat neadekvátně vysoké škody, a to především na elektronice a kuchyňských spotřebičích, nepohrdnou ale ani nábytkem, oblečením či uskladněnými dekami, knihami a podobně.

Bohužel, myši se snadno dostanou téměř do jakýchkoli spotřebičů a rády si zde budují hnízda v polystyrenové izolaci nebo někde u motoru, kde je pěkně teploučko. Mimochodem, na poškození spotřebičů škůdci se obvykle záruka nevztahuje, proto se příliš nerozmýšlejte a postavte se k problému čelem.

Myši navíc také šíří choroboplodné zárodky, což působí nejen škody, ale i také možná zdravotní rizika.

Na druhou stranu, naše oduševnělejší a útlocitnější já, si žádá i metod méně radikálních, a tak můžete rozhodně vyzkoušet i různé repelentní metody. Případně je vhodné použít repelenty pro likvidaci myšáků, aby se k vám nenastěhovali noví.

Související články

Které vůně vadí myším?

Které vůně jsou myším odporné? Mezi vůně odpuzující myši patří mnohé bylinky a esenciální oleje, které si můžete koupit, ale mnohé již máte doma. Z koření je to především hřebíček, bobkový list, ale také pálivé papričky, které obsahují agresivní kapsaicin.

Myši odpuzuje i zápach octa, ale postřiky většinou nestačí. Museli byste na místo, kam nebo kudy myši často lezou, umístit nádobu s větším množstvím octa.

Velkým pomocníkem v boji proti myším může být také bylinka, která se často zahradou šíří jako plevel. Máte-li na zahradě mátu, pak se nijak nezdráhejte veškerou sklidit a sušenou vložit do prodyšných látkových sáčků. Máta peprná je myším nepříjemná, ale vaši kuchyni či jiný kout domova příjemně provoní. Pokud nemáte sušenou bylinku, vyzkoušet můžete také koncentrované esenciální oleje.

Kromě máty peprné myši odpuzuje také olej levandulový, eukalyptový či tea tree. Výhodou olejíčků je sice to, že jsou koncentrované, ale živé rostliny můžete zase pěstovat v okolí domu. Vše má tak svá pro i proti.

Zdroje: familyhandyman.com, eliminatesolutions.co.uk