Mytí oken nepatří mezi hospodyňkami k právě oblíbeným činnostem, ale velice snadno si ji můžete usnadnit a nelopotit se s ní několikrát do roka. Dokonce se obejdete bez drahých a chemických čistidel. Stačí použít bramborový škrob a máte vyhráno! Dodá oknům totiž nevídaný lesk, a to na velice dlouhou dobu. Stačí vědět, jak ho správně použít!

Jak prožít Vánoce v pohodě i s umýváním oken se podívejte v tomto YouTube videu na kanále Od zítřka:

Zdroj: Youtube

Bramborový škrob je jednička

Pokud patříte mezi vyznavače přírodních postupů, jistě rádi k mytí oken využijete prostředek, který je bez chemických přísad. Právě takovým alternativním způsobem je použití bramborového škrobu. Jedná se nejen o praktické a účinné řešení, ale zároveň i o jistou úsporu v celkovém rozpočtu domácnosti.

Výhody bramborového škrobu

Pokud zvolíte jako čistící prostředek k mytí oken právě bramborový škrob, získáte hned několik výhod najednou. Dokonale pohlcuje veškeré mastnoty, jeho absorpční povaha navíc usnadňuje odstraňování dlouho usazené špíny a zabraňuje vzniku šmouh. A co je největší bonus? Bramborový škrob udělá na oknech ochrannou vrstvu, která je chrání před brzkým znečištěním. Pokud škrob nemáte, lze k leštění využít i syrové brambory a podobnou službu vám udělá i cibule.

Jak si vyrobit domácí čistič

Postup je jednoduchý, stačí si smíchat 1 l vody s 1 polévkovou lžící bramborového škrobu. Směs přelijte do lahve s rozprašovačem, bude se vám lépe aplikovat. Před každým použitím lahev řádně protřepejte. Jakmile nastříkáte roztok na okna, nechte ho několik minut působit. Špína se rozpustí a bude se vám lépe omývat vlhkým hadříkem.

Na závěr sklo vyleštěte

Nakonec ještě okna vyleštěte suchým hadříkem nebo novinami, aby byl celý povrch dokonale lesklý a beze šmouh. Výsledek vás ohromí.

Výborně funguje i černý čaj

Mytí oken vám značně usnadní i černý čaj. Udělejte si silný čajový nálev, nejlépe hned z několika čajových sáčků, a nechte ho vychladnout. Pak jej použijte k čištění oken. Obsažené přírodní třísloviny pomáhají rozpouštět nečistoty a zanechávají okna čistá a lesklá.

Související články

Zdroje: www.chalupari-zahradkari.cz, www.abdz.cz, www.ydlimeutulne.cz