Pokud nemáte nabíječku na telefon či notebook z autorizovaného obchodu, ale koupili jste si nabíječku z Číny, musíte na ni dávat o to větší pozor. Většina z nás totiž neřeší, že je celý den zapojená v zásuvce, což často může znamenat velký problém.

Navíc teď v době energetické krize myslete na to, že i nabíječka, která je pouze zapojená v zásuvce, spotřebovává elektrickou energii. Sice jí není hodně, ale při dnešních cenách je i každý trošek znát.

Nezkracujte nabíječce životnost

Dále se nabíječce zkracuje životnost, je totiž neustále zapojená a nevydrží tak dlouho jako nabíječky, které se pravidelně vyndavají. A pokud ani to pro vás není důvod, proč nabíječku vyndavat, tak snad vás přesvědčí riziko požáru.

Čím je nabíječka starší, tím je navíc riziko větší a pokud jich máte zapojených víc, ještě ho zvyšujete. Raději tedy neriskujte a pokud elektrospotřebič nenabíjíte, tak ho vypojte ze zásuvky. Obzvlášť pokud nejste doma, to si hlídejte obzvlášť.

Pozor na děti a na domácí mazlíčky

Myslete i na děti a své domácí mazlíčky. Nejenže děti milují kabely a mají touhu za ně tahat, ale i zvířata ráda koušou kabely. Pak hrozí samozřejmě nebezpečí zranění a často právě i požár. Raději tedy nabíječku odpojte ze sítě, když nejste doma a když jste, tak vždy mějte vše pod dohledem.

Samozřejmostí je vše odpojit ze zásuvky, když odjíždíte na dovolenou, a to včetně pračky, sušičky i televize. Výrazně tak snížíte riziko požáru, a navíc ušetříte za energie a v případě bouřky máte jistotu, že se nepoškodí.

Zdroj: www.aazdravi.cz, www.chip.cz, www.zive.cz