Papírové utěrky zkrátka nesmí chybět v žádné domácnosti. Mají ale i alternativní funkce a docela široké spektrum využití. Nemusíte se s nimi tudíž omezovat na pouhé utírání rozlitých tekutin. Pokud si chcete udržet roli utěrek déle, rozdělte každý kus napůl. Utěrky jsou velké a půlka toho obrovského čtverce vám bohatě stačí na to, abyste uklidili, co bylo rozlito, vylito, či přelito. Tím budete mít dvakrát více utěrek k použití, a zároveň šetříte nejen peníze, ale také životní prostředí.

Video o tom, jak si můžete vyrobit držák na papírové utěrky, najdete na Youtube kanále
Bosch Dům & Zahrada CZ+SK:

Zdroj: Youtube

Multifunkční úděl utěrek

Papírové utěrky mají vysokou absorpční schopnost. Proto je můžete použít například v květináčích, aby pomáhaly vašim rostlinám vstřebávat vodu. Snížíte tím riziko, že je přelijete a hlína s rostlinou nestihnou absorbovat veškerou vodu. Dále můžete utěrku použít, světe div se, k rychlému ochlazení vína. Když vám za deset minut přijde návštěva a vy zjistíte, že jste nechali víno venku, neztrácejte hlavu. Stačí vzít papírovou utěrku a namočit ji do studené vody. Poté do ní víno nebo jiný vámi preferovaný nápoj, který potřebuje v cuku letu zchladit, zabalte a dejte do lednice. Až návštěva přijde, bude pití připravené a řádně vychlazené. Zároveň, pokud si chcete udržet v lednici ovoce čerstvé a bez úhon, můžete použít tento efektivní trik. Vezměte utěrku a nasypte na ni trochu jedlé sody. Utěrka bude vstřebávat vlhkost lednice a jedlá soda se postará o to, aby lednici nezaneřádily žádné nepříjemné pachy.

Další skvělá využití

Co dělat, když vám dojdou filtry do kávovaru? Snadná pomoc, jak jinak než v podobě papírové utěrky. Vytvořte si z ní kornout v patřičné velikosti. Je to velice nouzové řešení, ale funguje perfektně. Mohou vám pomoci také při odstraňování skvrn z oblečení, obzvláště mastných a tukových. Když nemáte zrovna po ruce cedník, papírová utěrka vám pomůže odstranit přebytečnou vodu, takže ji s přehledem můžete používat i k cezení jídel.

Související články

Zdroje: www.vareni.cz, recepty.blesk.cz