Přeměňte staré věci na nové a vdechněte jim nový život! Pokud si chcete zvelebit domov krásným nočním stolkem nebo praktickou poličkou s dvířky, zužitkujte starý chlebník. Ještě vám jistě prakticky poslouží a udělá velkou parádu. Pokud je doma nemáte, pořiďte si je z druhé ruky v bazaru nebo na internetu.

Na přesný postup výroby se podívejte v tomto přehledném a zajímavém videu na kanálu Balakryl Official:

Zdroj: Youtube

Renovace starých chlebníků

K výrobě nočního stolku budete potřebovat 2 ks chlebníků, které byste měli nejprve hodit do nového kabátu. Očistěte je od případných nečistot, pokud je třeba, přebruste je smirkovým papírem nebo brusnou houbou.

Obě boční strany u každého z nich pak přelepte papírovou lepící páskou. Díky tomu předejdete nánosům okolní nové barvy a stolek bude zajímavější, protože bude dvoubarevný.

Nový nátěr

Pak si náležitě namíchejte zvolenou barvu, použít můžete například balakryl. V dalším kroku natřete plochým štětcem přední stranu chlebníku, a to včetně celých dvířek. První nános nechte zasychat cca 2 hodiny, pak ho lehce zbruste a přidejte další vrstvu nátěru.

Nožky skříňky

Pokud budete chtít, aby stál stolek na nožkách, můžete si je vyrobit z kousků zbytků dřeva, nebo využít nějaké staré od nepotřebného nábytku. Stejně jako chlebníky je obruste a vyhlaďte, případně potřete bezbarvým lakem nebo barvou. Aplikujte vždy dva nánosy a nechte je řádně vyschnout.

Krycí páska

Jakmile barva na chlebnících uschne, můžete opatrně odlepit ochrannou pásku z míst, kam jste ji nalepili.

Fáze sestavování

Nejprve na jednu boční stranu obou chlebníků připevněte pomocí šroubů vždy 2 nohy. Pokračujte nanesením lepidla na dřevo po celém obvodu zadní stěny prvního chlebníku a druhý na něj pak opatrně přiložte. Jakmile zaschne, stolek obraťte a postavte nohama na zem. Horní část stolku vám poslouží nejen na lampičku a větší věci, ale praktické prostory najdete i uvnitř.

Související články

Zdroje: www.ceskykutil.cz, www.idnes.cz, www.cistedrevo.cz