Komerční prezentace

Ochránit sřechy lze přitom jednoduše – s pomocí hydroizolačních střešních fólií od renomovaného výrobce TONDACH, předního dodavatele střešních systémů včetně střešních doplňků a rozvinutého portfolia služeb.

Spolehněte se na kvalitu od českého výrobce

Paropropustné podstřešní fólie plní neocenitelnou roli při správném fungování střešního pláště. Chrání tepelně izolační souvrství a nosné prvky střechy proti zafoukaným srážkám nebo prachu. Pokud chcete svou střechu spolehlivě zajistit proti vlhkosti, vždy byste měli vsadit na zaručenou kvalitu.

Originální paropropustné fólie TONDACH FOL N

Nové paropropustné fólie firmy TONDACH se mohou pochlubit vyšší gramáží a pevností. Jsou navíc i výrazně propustnější pro vodní páry. Poznáte je hned na první pohled - červená barva a logo TONDACH vám vždy zaručí nejvyšší kvalitu a bezproblémový provoz vaší střechy.

Fólie vždy vyberte podle střechy

Firma TONDACH vám může nabídnout široký sortiment hydroizolačních střešních folií. Při jejich výběru je třeba se rozhodovat podle typu vaší střechy. Každá fólie se prodává ve velikosti 1,5 x 50 m - tedy 75 m² v jedné roli.

Paropropustnou fólii TONDACH FOL N se používají na dvouplášťové nebedněné střechy. Tato difúzní podstřešní membrána je primárně určená k instalaci na krokve.

Pokud máte střechu s bedněním, zvolte difúzní folii TONDACH FOL S, která má navíc vyšší hmotnost - 145 g na 1 m2. Větrotěsnost poskytuje TONDACH FOL K s integrovanou samolepicí páskou.

Profesionální provedení a použití originálního příslušenství je klíčovým předpokladem pro ideální funkčnost celého střešního systému.

Na své střeše oceníte paropropustnou fólii TONDACH FOL MONO. Použít lze také difúzní otevřenou monolitickou pojistnou hydroizolaci TONDACH FOL MONO DT, která má integrovanou samolepicí pásku. Obě mají vyšší hmotnost 185 g na 1 m2 a přichází s největší pevností v podélném i příčném tahu v celém sortimentu. Navíc jsou odolné vůči chemikáliím na ošetření dřeva.

10 kroků k dokonale funkční střeše díky TONDACH FOL

Při pokládce střešní krytiny se držte zavedených postupů. Zajistíte tak fólii delší životnost a větší odolnost. Dejte na rady odborníků:

  1. Jako nejvhodnější podklad využijte bednění z prken nebo fošen, které nakladete na sráz k sobě. Při pokládání jednotlivých prken vždy pokračujte na jedné straně střechy.
  2. Začnete tak, aby každé prkno dostatečně přesahovalo přes nároží. Po dokončení celé řady přesahy po obou stranách jednoduše seřízněte podle trámu.
  3. Pokud použijete impregnaci, dřevo musí vykazovat úroveň vlhkosti přesně podle norem. Před samotnou pokládkou fólie je třeba, aby impregnace byla už zaschlá. Přípravu nesmíte podcenit. Pokud už začnete s pokládkou, impregnovat nesmíte - snížili byste vodotěsnost fólie.
  4. Pokud používáte motorovou pilu, dbejte na to, abyste jejím olejem nepolili fólii. Drobné flíčky od oleje odstříknuté od řetěze nejsou problém. V případě většího potřísnění místo raději vystřihněte a proveďte záplatu.
  5. Dalším krokem je laťování. Přes upevněnou fólii namontujte do krokevních rámů svislé kontralatě. Poslouží vám ke správnému odvětrání střešní krytiny a připevnění vodorovných latí, na které poté budete pokládat střešní krytinu.
  6. Před laťováním je velmi důležitým krokem přesné rozměření střechy. Vzdálenost mezi latěmi musí zajistit dostatečné překrytí tašek, které závisí na sklonu střechy a typu střešní krytiny. Postupujte od připevněné druhé latě a měřte vždy od horních hran latí.
  7. Když je sklon vaší střechy nižší, doporučujeme podtěsnění kontralatí. Zhodnoťte místní podmínky, členitost střechy a konstrukci střechy a následně podle toho použijte pásky pod kontralatě.
  8. Fólii co nejdříve po pokládce zakryjte krytinou s časovou prodlevou jednoho měsíce. Zabráníte tak vlivu UV záření
  9. Drobné trhlinky a poškození je nutné opravit pomocí Multi-Tape - univerzálních pásek pro lepení fólií.
  10. Profesionální provedení a použití originálního příslušenství je klíčovým předpokladem pro ideální funkčnost celého střešního systému.

Pro více informací navštivte www.tondach.cz.