Ocet a další složky smíchejte
Zdroj: New Africa / Shutterstock.com

Ocet a jeho všestranné využití: nalijte jej do pračky a výsledek bude úžasný.

Ocet zdaleka nemusíte využívat pouze k jeho původnímu účelu, tedy jako dochucovadla při přípravě jídel. Možná budete překvapeni, jak skvělým pomocníkem dokáže být při úklidu.

Netradičním využitím octa můžete nejen ušetřit peníze za nákup speciálních prostředků, ale často si i výrazně usnadníte práci s úklidem.

Ocet místo aviváže

Na přípravu litru aviváže budeme potřebovat půl litru vody (nejlépe převařená a vychladlá), půl litru octa a 20 kapek esenciálního oleje. Do pračky přidáme vlastnoručně připravenou aviváž podobně, jako bychom přidávali klasický přípravek. Nemusíte se bát, že bude prádlo po octu cítit. Tento trik zvlášť ocení lidé, kteří mají různé alergie a běžné avivážní prostředky pro ně nejsou úplně ideální.

Ocet zatočí se skvrnami na oblečení

Ocet pomůže odstranit i skvrny z oblečení. Pro tento účel používáme bílý vinný ocet, který nastříkáme nejlépe za pomoci rozprašovače. Pak prádlo vypereme běžným způsobem. Výborně funguje ocet i na silně propocené prádlo. To nejprve necháme odmočit ve vodě s octem a teprve pak dáme vyprat.

Znečištěná digestoř jako nová

Silně zamaštěnou digestoř budete mít zakrátko jako novou, když si jako pomocníka při čištění zvolíte ocet.

Zářivá vana i nerezový dřez

Také při čištění vany či kuchyňského dřezu můžete zapomenout na drahé chemikálie. Zářit budou i po vyčištění octem.

Lesk pro zlaté šperky

Po čtvrthodince namočení zlatých šperků v bílém octě budete mít pocit, že máte šperky úplně nové.

Zaschlé nečistoty v mikrovlnce

I tady může výborně zafungovat ocet. Připravte roztok z ¼ šálku octa a 1 šálku vody a dejte jej do mikrovlnné trouby ohřát. Zaschlé nečistoty se velmi snadno uvolní.

Akční letáky