Zbavit se octomilek je překvapivě snadné...
Zdroj: Sona Broulíková

Vyrobte si účinný domácí lapač octomilek: Potřebujete jablka, víno a krabičku

Skoro každý to zná. Létají kolem odpadu, létají kolem koše, jsou otravné a mrňavé. Octomilky. Díky návodu ve video se jich konečně budete moci zbavit.

Co to je octomilka? Malý hmyz, typicky zbarvený od světle žluté přes načervenale hnědou až po černou, lidově se tento dvoukřídlý otrava nazývá banánová muška nebo případněji vinná, octová či ovocná muška, což odkazuje na charakteristický výskyt mnoha druhů na přezrálém nebo hnijícím ovoci. Octomilky jsou většinou malé, asi 2–4 milimetry dlouhé, ale najdeme mezi nimi i výjimky - zvláště havajské druhy dorůstají velikosti větší než moucha domácí!

My se ale budeme zabývat českými octomilkami, nenáviděnými členy téměř každé domácnosti, co poletují kolem dřezu, zbytků jídel nebo koše. Pro mnoho domácností bývají stejně neřešitelným problémem, jako je pro silničáře napadání sněhu v zimě. Vždy to člověka zaskočí nepřipraveného. A nezbývá než se zoufale lopotit ve snaze se problému zbavit.

Jak se jich zbavit

Stejně jako silničáři i mnoho hospodyněk neví, jak čelit nečekané podzimní vánici octomilek. Řešení je přitom překvapivě snadné!

Co s nimi? Octomilek se můžete rychle zbavit podomácku sestrojenou pastí, která těmto létajícím kazičům lidské nálady zařídí smrt, jakou si zaslouží... Hubení octomilek totiž snadno zařídíte pomocí plastové krabičky, kousku starého ovoce a trochy vína.

Akční letáky