Podle historiků byl první toaletní papír z rýžové slámy a vyrobili ho Číňané před tisíci lety. Tehdy byl určen hlavně bohatším, chudší část obyvatelstva se při toaletní hygieně musela spokojit s vlnou, krajkou nebo konopím. A když už ani na to nebylo, tak postačily ruce a obyčejná voda. Dnes je toaletního papíru naštěstí dostatek, ale co je zajímavé… Tato pomůcka není vhodná jen na toalety, ale dokáže udělat i kus práce v kuchyni. Třeba při údržbě lednice…

Na videu Smart Fox uvidíte, co se stane, když dáte toaletní papír do lednice. Více na kanále YouTube.com.

Zdroj: Youtube

Lapač vlhkosti

Lednice funguje jako chladivá špajzka, kde uchováváte spoustu potravin. Jejich životnost a složení se různí. Proto není divu, že spousta věcí, které máte v chladničce, začne po čase být cítit. Ať už jde o aromatické potraviny jako jsou sýry, tak po uskladněné hotovky, vajíčka nebo uzeniny. Zkrátka větší výběr jídla znamená i větší riziko různorodého zápachu. Proto není divu, že naše babičky do chladničky přidávaly rozkrojené jablko, které fungovalo jako „lapač pachů“.)

Balení „problematických“ potravin

Zajímavé je, že stejně působí i rulička toaletního papíru. Její výhodou je úžasná savost, která lednici zbaví přebytečné vlhkosti a tím pádem jí uchrání i před námrazou. Toaleťák můžete využít i k balení různých potravin s intenzivnějším odérem. Odfiltrujete z nich přebytečnou vlhkost, tím pádem prodloužíte jejich trvanlivost a zamezíte zbytečnému zápachu.

Z ruličky další praktické věci

Pokud vám náhodou přibydou i zbytky toaletního papíru, pak je určitě nevyhazujte. Ruličky můžete použít na uchovávání kabelů. Můžete z nich vyrobit i semenáčky (což se na jaře bude více než hodit), krabičky na balení drobných dárků nebo coby stojany na hřeben či na make-up. Zkrátka tento čínský vynález je pořád v kurzu i po tisíci letech. Proto na to nezapomeňte a nebojte se ho správně využít!

Související články

Zdroje: https://www.concept.cz, www.nasdum.eu