Také vás doma občas rozčílí roj drobných octomilek? Nejčastěji se vyskytují v kuchyni, kde je lákají různé vůně a odéry. Otravné drobné mušky najdete převážně v okolí ovoce a stejně tak je lákají zbytky některých nápojů, například vína či piva.

Milují vše, co kvasí a nejčastěji se jejich hejna vyskytují v blízkosti odpadkových košů. Pokud se u vás doma octomilky usadí, zakročte hned v počátku, protože se poměrně rychle množí. Nejlepší je však prevence, tedy dokonale uklizený prostor, kde se zbytečně nebudou povalovat nedojedené potraviny.

Jak octomilky odradit nejen od odpadkového koše, ale i od popelnice, se podívejte v tomto YouTube videu na kanále Viral TikTok:

Zdroj: Youtube

Účinným prostředkem je sůl

Pokud chcete zastavit octomilky v útocích na odpadkový koš i popelnici, využijte sílu soli. Stačí ji po vyčištění nádoby nasypat na dno, nemusíte se bát i většího množství v případě nádoby většího rozměru. Sůl totiž vytvoří ochrannou vrstvu, která s přehledem absorbuje veškeré případné hnijící tekutiny, které svým odérem octomilky přitahují. Díky soli se tak nemusíte obávat ani rozšíření červů, kteří se většinou množí v popelnicích. A jak lze ještě na octomilky s přehledem vyzrát?

Odpuzuje i hřebíček

Pokud se chcete zbavit octomilek, můžete využít i další prostředek, který tyto mušky bezpečně odpuzuje. Jedná se o obyčejný hřebíček a jeho silné a pronikavé aroma. Položte vždy několik hřebíčků na talířek, a umístěte jej do každé místnosti a míst, kde se drobný nepřítel vyskytuje.

Vyrobte si vábící pasti

Pokud se vám již doma octomilky usadily, vyhlaďte je díky lákadlům, které je ve skutečnosti polapí do pasti. Nejprve si připravte menší nádobu, kterou naplníte tekutinou s pronikavou sladkou či kyselou vůní. Perfektními pomocníky jsou například víno či ocet, anebo jakékoliv sladké šťávy. Pak přes nádobu přetáhněte potravinářskou fólii a udělejte v ní několik drobných otvorů. Octomilky přiláká vůně tekutiny, prolétnou fólií, ovšem zpět se již nedostanou.

Nalákejte octomilky na ovoce

Výborný výsledek vám zaručí i použití banánu či pár kuliček hroznového vína. Dokonce lze užitečně zužitkovat kousky nahnívajícího ovoce. Stačí je položit do misky a stejně jako v předchozím případě nádobu překryjete fólií s otvory.

Funguje i džem

Jako lákadlo na octomilky lze využít i džem či marmeládu. Nejprve ji trochu rozmíchejte v menším množství vody a pak vyrobte past stejného principu. Občas sladkou tekutinou v nádobě zamíchejte, aby se rozlila na boční stěny. Její lákavá vůně bude intenzivnější a přiláká i zničí větší procento octomilek.

Související články

Zdroje: www.metro.co.uk, www.wikihow.cz, www.hobby.blesk.cz