Jak používají anglické hospodyňky dětský olejíček?
Zdroj: Profimedia

Takhle chytře používají dětský olej anglické hospodyňky. Zkuste to taky

Dětský olejíček je docela praktická věc. Pořiďte si ho také, i když nemáte doma potomka. Proč?

Dětský olejíček je původně určený na dětské zadečky, které chrání proti opruzeninám. Jeho schopnosti jsou ale daleko větší. Proto investujte pár korun na jeho pořízení a bohatě se vám odvděčí. Olejíček totiž funguje nejen v kosmetice, ale i jako pomůcka v domácnosti. V čem všem vám pomůže?

Posílí vaši kštici

Máte suché a lámavé vlasy? V zimě, kdy všichni nosíme čepice, si určitě zažijí ještě větší peklo, proto na nic nečekejte a dopřejte jim výživnou vlasovou masku. Nepotřebujete nic jiného než bio dětský olejíček, který je šetrný a funguje na bázi mandlového oleje (nabízí ho například značka BabyLove, Hipp nebo Weleda). Vmasírujte si ho do vlhkých vlasů, přikryjte je potravinovou fólií a nechte působit minimálně 20 minut. Vlasy budou lesklejší a hezčí.

Odstraní make-up

Jste na návštěvě a nemáte po ruce odličovací mléko nebo micelární vodu? Pomůže vám dětský olejíček. Stačí kousek nanést na tampon a očistit jím celý obličej. Rozpustí i voděodolnou řasenku! To je další důvod, proč byste měli olejíček přelít do menší lahvičky a nosit v kabelce.

Olejíček nahradí i odličovací mléko. Olejíček nahradí i odličovací mléko. Zdroj: Profimedia

Rozmotá řetízky

Řetízky jsou jako hadi, dokážou se zašmodrchat, proplést a zauzlovat. Jak je oddělíte? Pomůže vám v tom kapka dětského olejíčku. Aplikujte ji na uzlíky a lehce je promněte v prstech. Díky mastnému základu řetízky nebudou tak drhnout a rozmotáte je za chviličku.

Zauzlovaly se vám řetízky? Rozmotáte je rychle pomocí olejíčku. Zauzlovaly se vám řetízky? Rozmotáte je rychle pomocí olejíčku. Zdroj: Profimedia

Rozpohybuje zip

Zadrhl se vám zip u bundy? Jako první pomoc použijte dětský olejíček. Potřete problémové místo trochou olejíčku a uvidíte, že jezdec u zipu se dá znovu do pohybu.

Využijte dětský olejíček na maximum. Tohle video vám poradí, jak.

Obnoví dřevěný nábytek

Působí vaše police, stoly či skříně unaveně a ošuntěle? Vyleštěte je hadříkem s trochou dětského olejíčku. Směs totiž obsahuje mastný olejový základ, který podtrhne krásu dřeva. Uvidíte, že váš nábytek hezky prokoukne.

Dětský olejíček podtrhne barvu a strukturu dřeva. Dětský olejíček podtrhne barvu a strukturu dřeva. Zdroj: Profimedia

Vyleští nerezový dřez

Stejně jako nábytek dokáže olejíček způsobit neuvěřitelnou proměnu vašeho staršího nerezového dřezu. Než ho ale použijete, musíte dřez pořádně vydrhnout od různých nánosů a nečistot. Povrch plochy pak vytřete kuchyňskou utěrkou a až poté vyleštěte kapkou dětského olejíčku. Rozdíl bude zřejmý na první pohled.

Jak ještě olejíček pomůže:

  • Vyleští boty
  • Změkčí ztvrdlé paty
  • Zbaví vás prachu na těžko dostupných místech
  • Vyleští dlaždičky v koupelně

Zdroje: www.ireceptar.cz, www.zeny.iprima.cz

Akční letáky