Vánoce jsou svátky, které se nesou nejen v duchu klidu a pohody, ale i radosti z dárků. Jejich hodnotu a dojem překvapení můžete velice snadno povýšit o level výše. Stačí je zabalit tak, aby byly dárky originální, nevšední a s neotřelým nápadem. Máme pro vás hned několik užitečných tipů.

Jak originálně zabalit knihu se podívejte na tomto videu.

Netradiční obalové materiály

Pokud chcete zabalit dárky, aby pod vánoční stromečkem vypadaly co nejlépe, neváhejte kromě klasických balících papírů použít i další netradiční materiály. Velice dobře můžete použít novinový papír, papírové sáčky, notový papír, plakáty, ale velice dobře vypadají i obaly ze všech druhů látek. Barvy a vzory je dobré sladit s ostatní vánoční výzdobou.

Čím dárek převázat

I v tomto případě můžete být originální. Kromě běžných stužek, můžete dárek převázat i barevnými bavlnkami, lýkem, rustikálním provázkem, ale i krajkou.

Mašličky zvládnete vidličkou

A jak udělat krásnou mašličku? Máme pro vás jednoduchý trik, s kterým to zvládne opravdu každý, a to během několika vteřin. Kromě drobné zručnosti vám k tomu postačí obyčejná příborová vidlička se čtyřmi hroty a stužka.

Nejprve stuhu propleťte mezi jednotlivé hroty vidličky v obou směrech, a to v několika řadách. Čím více řad vytvoříte, tím bude mašle ve výsledku bohatší. Pokud chcete mít mašli vícebarevnou, svažte k sobě stužky různých barev a základ vypleťte stejným způsobem. Poté navlékněte jednu stužku svisle do středního otvoru mezi hroty vidličky, svažte propletené stuhy pevně k sobě a zakončete utaženým uzlem. V tento moment už nezbývá, než vzniklou mašli z vidličky opatrně stáhnout a aplikovat ji na zabalený dárek.

Dárek odekorujte

Když dárky zabalíte, můžete je dále dozdobit. Oblíbené jsou přírodní materiály jako různé druhy jehličnatých větviček, šišky, sušené plody a listy, cesmína nebo jmelí. Využít lze i běžné drobné vánoční dekorace jako jsou zvonečky, rolničky či vločky. Buď ozdoby zasuňte pod použitou stuhu či mašli, anebo je připevněte pomocí tavné pistole. Dárkový balíček lze také pomalovat, popsat nebo polepit samolepkami či vlastnoručně vystřiženými motivy z jakéhokoliv materiálu.

Jmenovky

Dárky lze opatřit jmenovkami koupenými v obchodě, ale mnohem víc překvapíte nějakým neotřelým nápadem. Kartičku na jméno můžete vlastnoručně vyrobit, a to nejenom z papíru. I v tomto případě lze využít jako výchozí materiál cokoliv. Jmenovka může být látková, kožená, ale i z kůry. Vaší fantazii se meze nekladou! Skvělým řešením jsou perníčky s konkrétním jménem osoby, které dárek věnujete, anebo přímo jejich fotka.

Zdroje: www.svetkreativity.cz, www.ceskykutil.cz, www.asenior.cz