Přestože je běžný otvírák lahví velmi praktickým nástrojem, který vám práci s otevíráním lahve nejen usnadní, ale i urychlí, není od věci vědět, jak si hravě poradit i bez něho. S trochou fantazie a šikovnosti se dá totiž zátka odstranit i předměty, které máte momentálně po ruce.

Chcete se dozvědět několik způsobů, jak otevřít pivo bez otvíráku? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu BuzzFeedVideo:

Zdroj: Youtube

Klasikou je futro

Nápoj, po němž toužíte, lze otevřít díky otvoru na zámek, který je ve dveřní zárubni. Víčko v něm zapřete a vytvořte odpor stejně jako u běžného otvíráku.

Běžná mince

K otevření lahve můžete krásně využít minci. Vložte ji pod okraj víčka a opakovaným páčením jej uvolněte. Buďte opatrní, abyste nepoškodili hrdlo lahve.

Domovní klíče

Dalším šikovným předmětem na otevření lahve jsou klíče. Jednou rukou uchopte lahev a druhou pomocí klíčů postupně víčko uvolňujte delší stranou klíčů. Podsuňte ji pod každý hrot zátky a klíčem zatočte. Akci provádějte do té doby, než víčko zcela povolí. Stejně tak lze využít i kulatý konec klíče, s nímž pracujete jako s mincí.

Druhá lahev

Tento způsob otvírání lahví je blízký hlavně všem pivařům. Zapřete o sebe obě zátky a lahev obrácenou dnem vzhůru použijte jako otvírák. Díky pákovému efektu se zátka u otvírané lahve uvolní.

Lžíce či vidlička

K otvírání víčka u lahve můžete s přehledem použít i jídelní příbor. Pokud použijete lžíci, vložte její kraj pod víčko a začněte páčit jako v předešlých případech. Jestliže si jako pomocníka vezmete vidličku, zasuňte jeden z jejích hrotů pod uzávěr a jemně s ním pohybujte tam a zpět, dokud uzávěr sám neodskočí.

Pásek od kalhot

S otevřením oblíbeného nápoje vám pomůže i obyčejný opasek. Využijte jeho sponu, jež vám velice snadno poslouží jako páčidlo. Jen by měla být vždy dostatečně pevná a silná.

Ženská varianta? Podpatek!

Využít se dá i podpatků dámských lodiček a žena přitom nemusí být ani nijak aktivní. Stačí, když položí nožku na židli tak, aby špička boty směřovala nahoru a podpatek byl ve vodorovné poloze. Gentleman, který bude láhev otevírat přiloží nápoj zátkou k podpatku a elegantně ji tlakem otevře.

Související články

Zdroje: www.express.co.uk, www.hobby.instory.cz, www.pividky.cz