Zdá se vám, že se u vás doma či na zahradě objevují častěji větší hejna komárů? Dejte jim stopku pomocí účinné vychytávky, kterou si můžete vyrobit v pohodlí domova a přijde vás jen na pár korun. Navíc je ekologická, a tedy bez použití chemických látek. K jejímu zhotovení vám postačí klasická PET lahev a trocha zručnosti.

Jak vyrobit past z PET lahve se podívejte v následujícím videu:

Zdroj: Youtube

Past na komáry

Vzhledem k deštivému počasí jsou komáři opět mimořádně aktivní. Pokud se chcete vyhnout aplikaci běžně dostupných chemických prostředků, které nejsou moc vhodné pro často opakované použití, zkuste si vyrobit domácí past, kde využijete jen přírodní suroviny. Past na komáry je efektivní způsob, jak se můžete před nepříjemným hmyzem chránit, a to navíc bez jakékoli další námahy. Nejprve komáry přiláká a pak i účinně zlikviduje.

PET lahev, droždí a cukr

Jediné, co budete potřebovat je 1 velká prázdná PET lahev, 1 šálek vody, trochu droždí a cukru. Nejprve odřízněte ostrým nožem horní třetinu lahve a následně do spodní části nalijte vodu, přidejte cukr a droždí. Veškeré ingredience řádně promíchejte a nechte rozpustit.

Z horní odříznuté části lahve odšroubujte uzávěr a vložte ji do naplněné hrdlem dolů. Zkontrolujte, že jsou horní stěny lahve v místech dotyku těsné, aby komáři neměli kudy uletět. Můžete je pro jistotu utěsnit lepicí páskou. V tuto chvíli je past připravená a vy máte hotovo.

Jak past funguje

V lahvi dojde ke kvasnému procesu, při němž se uvolňuje oxid uhličitý, a to dokonce ve větší míře než vydechuje spící člověk. Komáři tuto látku vyhledávají. Past vlastně lidský výdech simuluje, komáři však v tomto případě nedosáhnou svého, ale jsou účinně polapeni.

Jakmile komáři zaregistrují vznikající plyny z kvasícího droždí a cukru, které jsou pro ně naprosto neodolatelné, zamíří směrem k nim. Je to pro ně opravdu naprosto magické lákadlo. Komáři za ním vlezou otvorem z hrdla lahve, ale zpět už se nedostanou a postupem času se utopí.

Kam past políčit

Nejlépe ji doma umístěte k oknům, kudy komáři nejčastěji vnikají, ale můžete ji zavěsit i do prostoru. Stejně si pár kousků můžete vyrobit i na zahradu, aby vás hmyz neobtěžoval při odpočinku či posezení s přáteli na zahradě. Tuto past si také můžete vzít na chatu, do kempu či na ryby.

Související články

Zdroje: www.dumazahrada.cz, www.svetkreativity.cz, www.idnes.cz