Pečicí papír je poměrně fajn domácí pomocník při pečení. Musí se to s ním však trošku umět, aby vám šla práce lépe od ruky. Díky pár šikovným vychytávkám to však lze zvládnout levou zadní. Jak tedy správně pracovat s pečicím papírem?

Na zajímavé vychytávky se podívejte na následujícím videu:

Zdroj: Youtube

Udělejte si z pečicího papíru prima parťáka

Pečicí papír je velkým pomocníkem, díky němuž snadno vyklopíte pečené pokrmy z forem a plechů, které jsou zároveň chráněny před mnohými nečistotami a nepříjemnými připáleninami. Tuto šikovnou věc je možné použít i v toustovači, na grilu či v mikrovlnné troubě. Mnohé z nás však papír často potrápí, než jej správně rozložíme do zvolené nádoby. Má sklony se kroutit a všelijak krabatit. Zkuste této situaci předejít ověřenými triky.

Udělejte z papíru kouli

Pokud chcete docílit toho, aby vás papír poslouchal a nikam neujížděl, zmačkejte ho nejprve do pevné koule a potom jej zpět opatrně rozložte. Díky tomuto kroku nebude tak klouzavý a k formě mnohem lépe přilne. Tuto úpravu papíru můžete využít i u forem s kruhovým tvarem a v remoskách.

Zmuchlaný papír můžete také na pár vteřin potopit pod tekoucí vodu. Bude mít naprostou přilnavost a vytvoří větší vlhkost v troubě, díky čemuž nebude připravovaný koláč vysušený, ale naopak krásně nadýchaný.

Potřete papír vodou či tukem

Nepříjemnému klouzání papíru se můžete také vyhnout tím, že jej před položením na plech potřete namočenou dlaní. Stejně tak ho můžete natřít lehce tukem či olejem.

Vyrobte si přesný rozměr

Nezvladatelnému krabacení předejdete také tím, když si vyrobíte přesný rozměr pečicího papíru a lehce jej nastřihnutím přizpůsobíte. Položte si vybranou nádobu na pečicí papír a přeložte ho ve výšce každé bočnice.

Vyjde vám tak obdélník či čtverec, který vystřihněte. Následně jej vložte do pekáčku a zkontrolujte si, kde budou překlady podle dna. Následně každý růžek nastřihněte a takto připraveným pečicím papírem formu hladce vyložte.

Související články

Zdroje: www.toprecepty.c, www.region.rozhlas.cz, www.fresh.iprima.cz