Plastové síťky poskytují potravinám prodyšnost a zákazníkovi naopak umožňují si dobře prohlédnout obsah síťky. Mimo těchto dvou hlavních účelů však mohou být využity síťované sáčky i jinak! Vyzkoušejte hned 3 různé triky, které těmto síťkám dají úplně nový smysl. Třeba taková drátěnka na nádobí se hodí vždycky. Jak si ji vyrobit?

Vyrobte si ze síťovaných sáčku od ovoce a zeleniny podle video návodu na YouTube (na kanálu Nathis Home) nádherné kytičky:

Zdroj: Youtube

Drátěnka na nádobí

Připálený hrnec se čas od času může přihodit každému. V takovém případě pouhé umytí v myčce ale nestačí, a proto je potřeba připáleninu ručně odstranit. Skvělou pomůcku na čištění hrnců a pánví si můžete vyrobit i z pouhých síťovaných sáčků. Stačí, když do jedné síťky vložíte několik dalších a poté ji zavážete. Vznikne vám tak pěkná drátěná houba, se kterou se připálenin snadno a rychle zbavíte!

Síťovanou houbičku lze použít také v koupelně, kde s ní jednoduše dočistíte spáry, vodovodní baterie i umyvadlo. Klasickým kartáčem sice nečistoty od povrchu oddělíte, ale už tak snadno je nesmyjete, stejně tak ani čisticí prostředek. Proto si po kartáči vezměte síťovanou houbičku, po které nikde nezůstanou známky vodního kamene, mýdla ani vody.

Odstraní drobné nečistoty

Ve slupce zeleniny se vyskytuje spousta vitaminů a minerálů, které mnohdy zbytečně odstraňujeme. Zapomeňte na škrabku a zkuste jíst zeleninu v její slupce. Máme pro vás geniální vychytávku, která vám pomůže z ní odstranit i ty nejmenší nečistoty! Plastovou síťku zmáčkněte do hrsti a přejíždějte s ní po povrchu zeleniny. Krásně tak očistíte mrkev, brambory i další potraviny.

Opakované využití síťky

Aniž byste museli síťovaný sáček jakkoliv upravovat, fantasticky poslouží jako úložný prostor. Skvěle se hodí do koupelny, kde stačí síťku zavěsit za dvě přísavky. Ukládat do ní můžete jak různé sprchové gely, tak i hračky, se kterými si ve vaně hrají vaše děti. Voda z nich děrovanou síťkou odteče, díky čemuž zabrání tvorbě plísní. Plastovou síťku využijete také při sbírání mušlí u moře. Stejně jako voda, tak i písek se snadno dostane z mušlí a síťky pryč.

Související články

Zdroje: prozeny.cz, hellohomestead.com