Pár malých dýní, možná trochu šípků, barevných listů, třeba klasy, pokud se opravdu chcete přiblížit atmosféře dožínek. Koho by nelákal podzimní věnec, který oživí vstupní dveře nebo okno. Přitom na výrobě podobného věnce není nic složitého a máte-li volné odpoledne, může na nich viset už dnes večer. Podívejte se třeba na toto praktické video:

Zdroj: Youtube

Jednoduchý základ

Záleží na tom, kolik chcete mít se základem věnce práce. Použít totiž klidně můžete hotový korpus, slámový nebo ze silnějšího proutí, který může mezi ozdobami i dekorativně vykukovat.

Kdybyste si ale chtěli připsat větší zásluhy, nebojte se použít to, co je zrovna po ruce, a vytvořte základ sami. Dobře poslouží třeba lískové proutí, ale stejně tak můžete omotat vázacím drátem smotanou slámu, případně rovnou použít část připravených klasů. Krásně budou vypadat i větvičky psího vína či levandulové stonky.

Ještě o něco rafinovanější je pak základ z videa, kde se omotává kovová konstrukce rafijovým provázkem - trošku pracnější, ale efektní. A navíc pak hotový základ použijete znovu nebo nenákladně opravíte.

Čerstvé, sušené nebo umělé?

Jistě, pokud máte po ruce čerstvé šípky, maličké dýně, vřes, slaměnky nebo krásné kusy břečťanu, určitě je použijte. Nic ale nezkazíte ani v případě, že je vyměníte za umělé varianty.

Zvlášť tehdy, chystáte-li se věnec pověsit na vstupní dveře nechráněné před deštěm ani sluncem. Protože zatímco přírodní materiál možná budete potřebovat za měsíc vyměnit, umělé ozdoby na věnci klidně vydrží až do Vánoc. A možná je použijete i napřesrok.

Zdroje: primanapady.cz, promaminky.cz