Podobu pokoje by měla mít možnost ovlivnit i jeho obyvatelka.
Zdroj: Phase4Studios / Shutterstock.com

Nápady na krásný pokojíček pro dospívající slečnu

Zatímco malé slečny potěší nejrůznější odstíny růžové barvy, vkus teenegerek bývá výrazně jiný, často i velmi vyhraněný. Pokud chceme pokoj proměnit tak, aby byla dospívající slečna spokojená, je ideální ji k plánování změn přizvat. Možná budete překvapeni, čemu dává přednost a co se jí líbí. A protože pokojíček je prostorem, kde tráví nemálo času, měl by být místem, otiskne kus svého já.

Peníze nejsou nekonečné

Proměna pokojíčku dospívajícího člena rodiny je zároveň ideální příležitostí, jak nahlédnout pod pokličku finančního plánování. Navrhněte, co se domníváte, že by se mělo změnit z vašeho pohledu a jaké jsou vaše finanční limity na tento projekt.

Důležitou součástí dívčího pokojíčku je velké zrcadlo. Důležitou součástí dívčího pokojíčku je velké zrcadlo. Zdroj: New Africa / Shutterstock.com

Zároveň dopřejte prostor i námětům mladé slečny. Množství inspirace je možné najít na internetu nebo třeba v pokojících kamarádek. Pak už zbývá „jen“ najít to, co bude odpovídat finančním vašim možnostem a jejím představám. Ne vše musí být za každou cenu nové. Často se úspěšně může zrenovovat starší nábytek, mnoho doplňků je možné vyrobit.

Kde se šetření nevyplácí

Šetření za každou cenu nemusí být výhra. Zvlášť v době, kdy se převážná část studia odehrává v domácích podmínkách, bychom měli věnovat zvýšenou pozornost ergonomii studijního místa. Tedy především výběru židle a stolu, u kterého by nemělo chybět vhodné osvětlení. Dostatečně kvalitní by měl být také prostor na spaní.

Pohodlí i soukromí

I v sebemenším pokojíčku by měl být prostor pro pohodové lenošení, pokud možno i s kusem soukromí. Někdy ho pomůže zajistit vhodně umístěný závěs, jindy skvěle poslouží paraván. Právě v tomto bodě může mít každý velmi rozdílné představy.

Textilní paraván je rychle připraven k použití. Textilní paraván je rychle připraven k použití. Zdroj: Shutterstock.com / Photographee.eu

Někoho potěší klasické houpací křeslo, jiný se raději natáhne na hřejivý koberec nebo se usadí na širokém okenním parapetu.

Houpací síť si můžete na zimu bez obav umístit do interiéru. Houpací síť - skvělé místo na lenošení. Zdroj: New Africa / Shutterstock.com

Tady bydlím já…

Kdo rád tvoří, může si pokojíček vyzdobit vlastními výtvory. Ať už obrázky či fotografiemi nebo třeba vlastnoručně vyrobeným lapačem snů. K výzdobě můžeme využít i washi pásky.

Vylepšení vzhledu nábytku. Vylepšení vzhledu nábytku. Zdroj: Shutterstock.com / Photographee.eu

Výhodou těchto pásek z rýžového papíru je, že je můžeme snadno nalepit jak na nábytek, tak na zdi, a neméně snadno je později odstranit. Nabídka barev i vzorů je velmi široká. Prostor by měly v pokojíčku dostat také zájmy mladé slečny. Někomu udělá radost lezecká stěna nebo ribstole, jiný ocení prostor pro květiny nebo třeba akvárium.

Zdroj: www.living.czwww.dumazahrada.cz

Akční letáky