obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Pokojové rostliny do kuchyně a koupelny: Které druhy vybrat?

Dopřejte si živou zeleň v každé místnosti. Do kuchyně je třeba vybrat odolné a nenáročné druhy. V koupelně naopak můžete pěstovat i choulostivky, kterým se v obývacím pokoji nedaří.

Pokojové rostliny mohou krášlit nejen obývací pokoj - také koupelna a kuchyň získá díky živé zeleni přívětivější a svěžejší tvář.

K dostatečnému osvětlené rostlin, stojících dále od okna, přispěje zrcadlo K dostatečnému osvětlené rostlin, stojících dále od okna, přispěje zrcadlo Zdroj: Shutterstock.com / Rodenberg Photography

Do koupelny orchideje i kapradiny

Koupelna, pokud má okno, je pro pěstování květin asi tím nejlepším místem v bytě. Většinou je v ní teplo i vyšší vzdušná vlhkost a není průvan. V koupelně si tedy můžeme dovolit pěstovat i takové rostliny, kterým se jinde v bytě nedaří. Zkusme třeba kapradiny, kalateu, marantu nebo asparágus. A zvlášť dobře v koupelně porostou bromelie a orchideje. Díky koupelnovému mikroklimatu se vyhneme i každodennímu rosení.

zelenec (Clorophytum) jej jednou z nějvděčnějších pokojových rostlin zelenec (Clorophytum) jej jednou z nějvděčnějších pokojových rostlin Zdroj: Shutterstock.com / Bozhena Melnyk

Do kuchyně jen pokojovky s hladkými listy

Oproti koupelně je kuchyň místo, které je pro rostliny velmi stresující. Často se v ní větrá, připravují se jídla, časté jsou změny teplot a takové podmínky snesou jen nejodolnější jedinci. Listy květin se v kuchyni znečistí dříve než v jiných místnostech, proto by vybrané druhy měly jít snadno omývat. Raději tedy zapomeňme na chlupaté lístky afrických fialek či begonií. Optimálními rostlinami pro kuchyň budou nenáročný filodendron nebo lopatkovec s hladkým lesklým listem, který je možné snadno omýt. Ideální je i pohledný a odolný zelenec, přeborník v čištění vzduchu, nebo nezničitelná voděnka.

Akční letáky