Pokojových rostlin je několik druhů. Znáte ty nejoblíbenější?
Zdroj: Profimedia

Kvíz: Pokojovky, které Češi nejvíce milují. Málokdo je pozná všechny. Co vy?

Pokojové rostliny zdobí nejen interiéry našich domovů, ale také kanceláře i veřejné prostory. Vnesou tak do městského života trochu přírody. Dokážete poznat pokojovky, které Češi nejvíce milují? 


Nahrává se kvíz...

Vyzdobení interiéru rostlinami má styl a rovněž pozitivní účinky na psychické i fyzické zdraví člověka. V přítomnosti rostlin se můžete cítit více uvolnění a klidnější. Zelená barva je totiž symbolem rovnováhy, spokojenosti a jistoty. Pokud pracujete v kanceláři, kde máte problém se soutředit, vyzdobte si ji pokojovkami. Pomůžou vám zlepšit jak soustředění, tak i produktivitu.

Rozdělení pokojových rostlin

Pokojovek existuje celá řada druhů, které můžeme rozdělovat podle dekorativnosti, jestli jsou okrasné listem či květem, nároků na teplotu, světlo, zálivku nebo půdu a mnoho dalšího. Podle toho se pak můžete rozhodovat, jaká rostlina vám nejvíce vyhovuje. A pokud nejste moc dobří pěstitelé, tak pro vás třeba i takový kaktus může být správnou volbou!

pokojové rostliny, parapet Pokojové rostliny mají své kouzlo přírody. Zdroj: Profimedia

Potřebná znalost rostliny

Pokud máte doma nějakou kytku nebo se chystáte novou zakoupit, měli byste znát její základní požadavky ohledně pěstování. Každý druh rostliny má specifické vlastnosti, kterými se od sebe liší. Zjistěte si proto, jaké mají světelné podmínky, kdy a jak často se má květina zalévat, do jakého substrátu ji zasadit a čím byste ji měli hnojit. Na splnění těchto podmínek závisí existence dané rostliny.

Poznejte jednotlivé druhy

Rostliny v místnosti mají ještě jednu zajímavou vlastnost. Mnoho z nich dokáže čistit ovzduší a pohlcovat škodlivé látky. Také díky tomu jsou velmi oblíbené v mnoha domácnostech. Pokud člověk žije sám, jsou pro něj pokojové rostliny skvělou volbou pro zlepšení nálady. Dokážete se vyznat mezi druhy oblíbených pokojovek Čechů? Ověřte své znalosti v našem kvízu výše!

Zdroje: gardners-eshop.cz, prozeny.cz, csas.cz

Akční letáky