[Komerční prezentace]

Všechny vyhledávané vlastnosti pěkného a bytelného plotu splňuje zdicí systém KMB Sendwix od společnosti KM Beta, který se uplatňuje nejen při stavbě tepelně úsporných, nízkoenergetických a pasivních domů, ale také při stavbě plotových zdí, sloupků a podezdívek či soklů v zahradách.

Vápenopískové prvky KMB Sendwix určené pro zahradní architekturu mají zkosené hrany a vytvářejí tak kazety v duchu klasicistického stylu. Součástí systému KMB Sendwix pro řešení plotů a zdí v zahradách jsou čtyři zdicí prvky:

  • KMB Sendwix 12 DF-LDZ (498 × 175 × 248 mm)
  • Sendwix 12 DF-LDZH (498 × 175 × 248 mm)
  • Sendwix 6 DF-LDZ (248 × 175 × 248 mm)
  • Sendwix 6 DF-LDZH (248 × 175 × 248 mm)

Originálním doplňkem jsou profilované plotové stříšky a hlavice ve tvaru střešní krytiny KMB Beta. Vyrábějí se s povrchovou úpravou ve čtyřech barvách. To umožňuje sjednotit volbu krytí dekorativního zdiva s krytinou střechy na domě.

Rychlé zdění

Výhodou plotového systému Sendwix je vedle atraktivního vzhledu rovněž rychlé zdění systémem pero a drážka, které umožňuje nemaltovat styčnou spáru a tím snížit spotřebu maltové směsi. Díky přesným rozměrům jednotlivých prvků se lepí pouze ložné spáry.

Navazující systém dutin umožňuje kotvit zídku k základové konstrukci vložením a zabetonováním výztuže, případně vedení elektroinstalace pro zahradní osvětlení.

Hladký režný povrch zdiva v zářivě bílé a žluté barvě lze při speciálních barevných požadavcích opatřit nástřikem fasádní barvy v libovolném odstínu.

Vápenopískové cihly jsou tedy ideálním materiálem pro stavbu plotů. Svým vzhledem a barvou dotvářejí celkový dojem a tvoří tak rámec pro dřevěnou nebo kovovou výplň.

Jak stavět plot systémem Sendwix

Základ

Základová spára betonového základu pro zídky a ploty musí být v nezámrzné hloubce. V první ložné spáře zdiva, která by měla být přibližně 100 mm nad zeminou, se mezi vrstvy malty provede izolace proti zemní vlhkosti. Způsob zdění a spárování je shodný jako u venkovního lícového zdiva.

Sloupky

Při použití tvárnice NF by vzdálenost mezi sloupky měla být násobkem modulu 250 mm (125 mm).

Běžný odstup sloupků se pohybuje v rozmezí od 1750 do 2750 mm. Pro jejich větší stabilitu se doporučuje vložit do druhé a do poslední ložné spáry podezdívky dva pruty betonářské výztuže ∅ 6 mm dlouhé cca 1 m.

Díky jednoduchosti systému zvládne postavit plot ze systému KMB Sendwix i laik.

Při vyzdívání sloupků 365×365 mm s dutinou uprostřed je vhodné tuto dutinu vyplnit betonem, případně beton vyztužit zakotvením do základu.

Pro krytí zídek a hlav sloupu je možno použít betonové stříšky a hlavice v několika barvách.

Více na www.kmbeta.cz nebo bezplatné infolince 800 150 200.

Výhodné ceny na www.shop.kmbeta.cz.