Povinné ručení na auto není zrovna levná záležitost, obzvláště nyní, v době, kdy se zvedají ceny všeho. Nejde tedy o malou položku v rodinném rozpočtu, proto se snažte na ní ušetřit, jak jen to jde. Placení povinného ručení se nevyhnete, ale pamatujte, že existují určité triky, které vám nějakou tu korunu ušetřit pomohou.

Na co si dát pozor při sjednávání povinného ručení a jak na něm ušetřit, se podívejte ve videu:

Zdroj: Youtube

Výše pojistného se vypočítává podle toho, jak je daný řidič rizikový, což znamená, jak za poslední léta jezdil, zda bez nehody nebo přece jen nějaký ten šrám na svém automobilu způsobil. Pokud jste jezdili bez nehody, získáte od pojišťovny určité bonusy, které dělají slevu 5 až 10 % z pojistného za každý rok bez nehody. Přibližně za deset let tak můžete dosáhnout maxima, což je asi 60 %.

Můžete využít pomoci někoho s dlouholetými zkušenostmi

Spousta lidí jde kvůli povinnému ručení na pobočku, což se často nevyplatí. Zpravidla je lepší vyřídit si povinné ručení online, protože se dočkáte zajímavé slevy. Navíc můžete srovnat všechny pojišťovny a hned tak vidět, která pro vás vyjde nejlevněji.

Pojišťovny mají i určité výhody, které mohou být takovou příjemnou třešničkou na dortu. Když už máte u dané pojišťovny nějakou jinou pojistku, většinou se vyplatí sjednat i povinné ručení tamtéž, pojišťovna je totiž ráda, že jste opět využili jejích služeb a čeká vás ještě nějaká ta slevička navíc.

Zaplaťte povinné ručení jednou částkou, rozhodně ušetříte

Zásadní je i frekvence placení. Na povinném ručení zaplatíte mnohem méně, když částku zaplatíte celou na rok nebo alespoň na půl roku. Roční placení sníží cenu přibližně ještě o 5 % než to čtvrtletní.

Na trhu se objevují i neveřejné nabídky, které je ideální využít, ale ne každý je umí najít. Nebojte se tedy využít služeb finančních poradců, kteří vám nejen poradí, ale mají tyto tajné nabídky v malíku, tudíž vám také ušetří nějakou tu kačku.

Související články

Zdroj: www.idnes.cz, www.frenkee.cz