Utírat prach by mohl člověk doma skoro každý den. Obzvlášť teď v létě, kdy jsou okna často dokořán, a především pokud žijete ve větším městě. V případě, že máte v bytě prachu přebytek, může dojít k podráždění vašeho organismu.

Často se pak může projevit různými druhy alergií, dýchacími potížemi, což způsobuje nebezpečné hromadění bakterií ve vašem blízkém okolí. Jak se tedy proti rychle proti usedajícímu prachu obrnit a ve výsledku si ušetřit práci? Vsaďte na aviváž!

Jak aviváž použít? Na to se podívejte v následujícím videu:

Zdroj: Youtube

Prach je náš každodenní společník

Možná vás překvapí fakt, že klasická domácnost vyprodukuje během celého roku až 18 kg prachu. Většinou se skládá z oděvních vláken, z pylu, srsti, roztočů, jejich zdechlin a trusu. Stejně tak obsahuje zbytky naší odumřelé pokožky. Týdně každý z nás obmění zhruba 9 g kůže, o kterou však nikdo v bytě nestojí.

Aviváž není jen do prádla

Aviváž má zpravidla v domácnosti každý a většinou ji využívá k máchání, změkčení a provonění prádla. Ovšem tato vonná tekutina vám může navíc pomoci i s úklidem. Nejenže vaši domácnost provoní, když jí dáte pár kapek do vody, kterou vytíráte podlahu, ale pomůže vám vytvořit i obrannou bariéru proti nadměrnému usazování prachu.

Jak aviváž použít

Pokud jste právě dočistili nábytek a chcete, aby se všem vyčištěným povrchům prach vyhýbal co nejdéle, využijte k tomu avivážový roztok. Stačí, když nalijete trochu aviváže do teplé vody a pomocí hadříku otřete veškerá potřebná místa.

Roztok můžete použít i ve spreji, když si ho nalijete do lahve s rozprašovačem. Na závěr přeleštěte suchou utěrkou z mikrovlákna. Protože aviváž dokáže eliminovat statickou elektřinu, prach bude po povrchu sklouzávat a nebude se tak rychle usazovat. Navíc si krásně provoníte celé své blízké okolí. A jak můžete ještě aviváž při úklidu využít?

Zajistí lesk oknům i zrcadlům

Velice dobře využijete také aviváž při mytí a leštění skel či zrcadel. Nejenže díky ní odstraníte nepotřebnou špínu, ale veškeré tyto povrchy též dokonale vyleští, a to bez nevzhledných šmouh. Smíchejte aviváž s teplou vodou v poměru 1:2, pomocí hadříku nebo houbičky plochu nejprve vyčistěte, a nakonec přeleštěte suchou utěrkou z mikrovlákna.

Zbaví nábytek či koberec nežádoucích pachů

Drží se vám na koberci či v čalouněném nábytku nepříjemný pach po vašem domácím mazlíčkovi? Máme pro vás jednoduché řešení. Smíchejte 2,5 l vody s 200 ml aviváže, promíchejte a pomocí rozprašovače zlehka nastříkejte na inkriminovaná místa.

Související články

Zdroje: www.prozeny.cz, www.primanapady.cz, www.aazdravi.cz