Každého okamžitě napadne dát prádlo na topení. Vždyť je horké a mokré svršky se na něm rychleji usuší. Podle odborníků to ale není dobré řešení. Prádlo sice rychleji uschne, ale můohou se zbytečně poškodit vlákna textilie, čím se zkrátí nositelnost prádla. Sušení mokrých věcí navíc poškodí i vzduch v místnosti, který je vlhčí a náchylný k množení různých plísní, roztočů a bakterií. A o spotřebě energie či plynu nemluvě. Tak co s tím?

Geniální trik s ručníkem vám ušetří čas

Na videu zjistíte, jak si navolit správný program na praní:

Zdroj: Youtube

Sušit prádlo venku, když je ještě vrtkavé počasí, je vždycky sázka do loterie. Samozřejmě, můžete vychytat nějaké teplejší dny, ale těch je ještě pomálu. Naštěstí existuje ještě jedna možnost – pračka! Nefunguje sice stejně precizně jako sušička, ale zastane tu nejhrubší práci. Jak?

Jediné, co musíte udělat, je, vložit prádlo do pračky. K němu ale nezapomeňte přidat 1 velký suchý ručník. A pak už jen zapněte program na odstředění a nastavte tu největší možnou rychlost. V čem spočívá kouzlo tohoto sušení? Přeci v ručníku, který „pochytá“ veškerou vlhkost z oblečení. Pak už stačí vyprané prádlo vyvěsit na sušák. Bude se sušit o polovinu kratší dobu než obvykle.

Jak ještě zjednodušit sušení prádla:

  • Prádlo můžete přežehlit nebo vyfénovat.
  • Vyvěste prádlo na jednotlivé šňůry dál od sebe, aby mezi ním mohl proudit vzduch a lépe uschlo.
  • Věšte trička a mikiny na ramínka. Ušetří vám místo.
  • Velké kusy textilií, jako je třeba povlak na peřiny, vyvěste na dveře. Uschnou snáz.

Související články


Zdroje: www.aazdravi.cz, www.chalupari-zahradkari.cz