Nasypte prací prášek do záchodu a sledujte, co se stane. Je to zázrak!
Zdroj: New Africa/Shutterstock.com

Nasypte odměrku prášku na praní do záchodu. Za hodinu nebudete věřit svým očím

Nákup čisticích prostředků se může mnohdy velmi prodražit. Proč tedy nevyužít suroviny, které máte běžně doma? Třeba takový prášek na praní dokáže zázraky se záchodovou mísou! Zkuste to a uvidíte sami ten rozdíl.

Dezinfekční a deodorační tablety do záchodu jsou cestou ke správné čistotě. Přestože v drogeriích je takovýchto přípravků spousta, můžete použít i jiné a levnější metody čištění WC. Za suroviny utratíte jen pár korun a výsledek bude stejný! Čistý záchod bez nežádoucích nečistot.

Jedna odměrka k čistotě

Jak vyčistit záchod pomocí jedné odměrky pracího prášku, můžete vidět ve videu:

Nejdříve záchod spláchněte. Poté přidejte jednu odměrku pracího prášku. Záchodovou štětkou rozetřete prášek po celé míse a poté nechte působit hodinu. Po uplynulé době dočistěte toaletu štětkou a nakonec spláchněte. Uvidíte, že se záchodová mísa bude jen lesknout!

Prací prášek doplňte jedlou sodou nebo citrónem Prací prášek skvěle vyčistí jak špinavé prádlo, tak i záchod nebo umyvadlo. Zdroj: PandaStudio / Shutterstock.com

Pouze tři ingredience

Můžete vyzkoušet ještě jinou, podobnou variantu. Pouhé tři ingredience vám postačí k požadovanému efektu v záchodě. Nasypte do misky po jedné polévkové lžíci pracího prášku a soli. Přidejte ještě tři lžíce octa a vše smíchejte tak, aby vám vznikla hladká směs bez jakýchkoliv hrudek. Poté ji vylijte do záchodu a pomocí štětky vydrhněte celou záchodovou mísu. Trochu směsi si nalijte i na houbičku, pomocí které vyčistěte vnější části toalety.

Voňavé tablety do záchodu

Můžete si vyrobit rovněž tablety, které provoní celý váš záchod. Budete potřebovat pouze 2/3 hrnku jedlé sody, 1/4 hrnku kyseliny citronové a po 15 kapkách esenciální oleje, který vám voní. Pěkná kombinace olejů je například z levandule, máty a citronu.

Nejdříve smíchejte jedlou sodu s kyselinou citronovou. Poté si nakapejte olej do rozstřikovače s trochou vody a za stálého míchání stříkejte do směsi. Až bude směs lepkavá, tak máte hotovo. Naplňte směsí silikonové formičky a nechte zaschnout cca 6 hodin.

Používáte čistící tablety do záchodu? Vyrobte si domácí „eko“ tablety. Tablety můžete vytvořit i pomocí formy na led, kterou před naplněním směsí vyložte potravinářskou fólií. Zdroj: shutterstock.com

Dbejte rovněž o nádržku

I přesto, že dovnitř nádržky moc často nekoukáte, je potřeba ji alespoň dvakrát do roka vyčistit. Časem se tam totiž vytvoří plísně a bakterie spolu s usazujícími minerály. Čištění pracím práškem může být docela riziko, a proto použijte raději ocet, který zaručeně odstraní veškeré nečistoty. Stačí nádrž vypustit a nalít ocet. Po chvíli působení kartáčkem nádrž dočistěte a pusťte opět vodu.

Zdroje: nasdum.eu, hobby.blesk.cz, aazdravi.cz

Akční letáky