Pravidelný úklid domácnosti je nezbytný. Pokud mu však nechcete obětovat zbytečně příliš času, zkuste na to jít efektivně. Inspirujte se tipy a radami zkušených profesionálů, kteří zvládnou generální úklid levou zadní.

Chcete znát zajímavé tipy pro efektivnější úklid domácnosti? Podívejte se na YouTube video na kanálu POD VLIVEM ČOKOLÁDY:

Zdroj: Youtube

Zlikvidujte prach a nečistoty z povrchů

Pokud chcete mít kvalitně uklizenou domácnost, měli byste minimálně jednou týdně vyluxovat podlahy a také setřít prach v celém bytě. Než se do toho pustíte, ukliďte si pečlivě vše do skříní, ať máte volné plochy. Nejvíce péče si zaslouží vždy kuchyně, koupelna a toaleta. Začněte v každé místnosti vždy podlahou, rozvířený prach setřete až poté vhodnou prachovkou. Nakonec všude vytřete.

Využijte domácí čistící prostředky

Práci vám během úklidu mohou velice usnadnit i správně vybrané čistící prostředky. Zkuste využít i domácí ingredience, které mnohdy fungují lépe než drahé prostředky z obchodů. O které se jedná konkrétně?

Prášek do pečiva nebo jedlá soda

Tento prášek s alkalickými vlastnostmi je perfektní na odstraňování zašlých skvrn nejen z dlaždic, porcelánu a dalších povrchů, ale i uvnitř trouby nebo lednice. Navíc také účinně pohlcuje pachy, a to i z koberce. Stačí ho na ně nasypat, nechat chvíli působit a nakonec vysát.

Bílý nebo jablečný ocet

Skvělým pomocníkem při úklidu vám bude vždy i univerzální čistící prostředek, a to ocet. Hodí se k čištění baterií, odpadů a mnoha skvrn. Ocet je levným a ekologickým řešením pro vaši domácnost a nezanechává žádný zápach.

Kastilské mýdlo

Tento druh mýdla má velice pestré možnosti využití. Jedná se o geniální přírodní produkt, který je nejenže šetrný k přírodě, ale i k vaší pokožce. Stačí, když kastilské mýdlo naředíte vodou v poměru 1:10 a máte dokonalé univerzální čistidlo.

Citronová šťáva

Výborným pomocníkem je i šťáva z citronu. Působí jako velmi jemné bělidlo, které zesvětluje skvrny a stejně tak účinně odstraňuje nežádoucí mastnotu. Citron lze použít i k odstranění skvrn na mosazi, mědi, bronzu a hliníku. Na stříbro ji však nepoužívejte.

Nejprve záclony, pak až okna

Než se pustíte do mytí oken, vždy nejprve sundejte záclony a závěsy a dejte je prát na adekvátní program. Až budete mít okna čistá, stačí je ještě vlhké rovnou zavěsit. Nejenže ušetříte drahocenný čas, ale vypraný textil vám zároveň krásně provoní celý byt.

Související články

Zdroje: www.upkepthome.cz, www.idnes.cz, www.primanapady.cz