obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Přichází čas altánů a pergol. Kdo vám je postaví?

Léta jsou v našich končinách čím dál tropičtější a pobyt uvnitř domu o to nesnesitelnější. Pokud máte dům, byl by hřích nemít zde venkovní posezení. Stačí si naplánovat materiál a rozměry, zbytek zařídíte přes Poptávej.cz.

[Komerční prezentace]

První krok: materiál

Klasiku mezi stavebními materiály na pergoly a altány představuje dřevo. To vytváří hlavní nosnou konstrukci, ale i celé zahradní dílo. Ideálním typem dřeviny na tuto stavbu je borovice. Dobře totiž odolává vodě díky vysokému obsahu pryskyřic. Často se však staví pergoly a altány smrkové. Jejich výhodou je hlavně nízká cena.

Na podlahy, boční krytí a krb či kuchyň pak lidé často používají místo dřeva beton, kámen a keramické dlaždice. Z toho jasně vyplývá, že nejdůležitějším řemeslníkem pro celou stavbu pergoly či altánu bude tesař. Uzavřené venkovní posezení pak může pomoci vyrobit i takový zámečník.

terasa terasa Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Druhý krok: najít řemeslníka

V dnešní době elektronické už existují jednoduchá a chytrá řešení, jak sehnat řemeslníka na internetu. Za tímto účelem vznikly takzvané poptávkové systémy. Jedním z nich je Poptávej.cz. Poptávající osoba zde vyplní poptávkový formulář zdarma a nezávazně. Celá akce zabere necelé dvě minuty. Důležité je specifikovat rozměry, materiál a lokalitu. Jako doplnění může nahrát i fotografii terénu.

Třetí krok: vybrat z nabídek

Po odeslání formuláře čeká budoucí pyšný majitel venkovního odpočívadla na nabídky od konkrétních řemeslníků z dané lokality. Nabídky na poptávky přicházejí vždy přímo do emailu poptávajícího, který je může jednoduše porovnat. Čím přesnější tedy zadání bude, tím lepší kalkulaci na míru mohou řemeslníci a firmy nabídnout.

pergola pergola Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Čtvrtý krok: ověření a zadání poptávky

Po výběru by měl být obchodní vztah podložen minimálně dokladem neboli fakturou o zaplacení. Tento doklad slouží nejen jako potvrzení o záruční době, dle platné legislativy, ale také je formou prezentace solidního jednání, včetně poctivého placení daní.

Akční letáky