[Komerční prezentace]

Každá střecha má své

Starší domy a chaty s plochou střechou, bytové domy i novější paneláky vykazují v zateplení střechy velmi slabé místo. I když nějakou izolaci mají, je nekvalitní, poplatná době vzniku stavby. Po mnoha letech ještě slehla vlivem své vlastní váhy a vlhkost dokonala dílo zkázy.

„Nejlepším řešením je zateplit střechu,“ doporučují specialisté na zateplení ze společnosti Izolace Polná. „To znamená kvalitně tepelně izolovat strop posledního patra.“

Ploché střechy mívají dvouplášťovou konstrukci. Do dutiny mezi plášti lze relativně snadno nafoukat minerální magmarelaxovou izolaci. Díky moderní technologii a užití nejkvalitnější izolace z přírodních materiálů je výsledek vynikající. Výborně tepelně izoluje a díky nerostnému původu — je vyrobena z přírodního čediče — dobře vzdoruje ohni. Navíc zabraňuje srážení vlhkosti v topné sezoně, výskytu hnízd bodavého hmyzu, hlodavců a plísní. „Výborné vlastnosti magmarelaxové tepelné izolace lze zaručit na dlouhých 15 let,“ zdůrazňují v Polné.

Plochá střecha je pouze jeden typ střechy, kterou lze zateplit foukaným systémem Magmarelax. Stejně tak je systém je vhodný na další typy střech. Ani u složitých a nepřístupných podstřešních prostor není třeba zasahovat do konstrukce: Dostatečnou vrstvu izolace lze aplikovat i do nepřístupných míst.

Také v konstrukci vazníkových střech, kde se kvůli omezenému přístupu a množství trámků nedá rozprostřít vrstva tepelného izolantu v deskách, rolích či blocích, dosáhne systém foukané minerální izolace Magmarelax očekávaného ochranného účinku.

Mezi zajímavé typy domů patří i okál. Také pro ně našli odborníci z firmy IP Polná způsob, jak tepelně izolovat strop a současně zajistit přirozenou ventilaci.

Nové řešení Stropního systému Magmarelax® zateplí podlahu půdy bez tepelných mostů a zároveň zachová dobré proudění vzduchu. Aby systém bezvadně fungoval, yly vyvinuty zcela nové typy odvětrávacích mřížek, lišt a speciáních průduchů. Ty brání srážení vlhkosti, tvorbě plísní a vzniku hniloby.

Střecha, nebo podkroví? Využijte služby 2 v 1

Možná zvažujete větší zásah do střechy svého domu. Co takhle přestavba podkroví na obytné prostory? Kromě dobrého nápadu na využití prostoru vás ovšem čeká i řada starostí a finanční výdaje. Vestavba i nástavba jsou přesně takovými úpravami střech, s jejichž využitím se v původních projektech domů nepočítalo.

IP Polná nabízí pomoc s přestavbou půdy na míru podle potřeb a představ stavebníků. Firma vybuduje posilovnu, hernu, pracovnu, ložnici, dětský pokoj, zkrátka vše, co může podkroví proměnit v obývaný a pravidelně využívaný prostor.

A jak na to? Firma nejprve provede revitalizaci střechy, pak práce v podkroví. Bude-li třeba, zajistí výměnu podstřešní tepelné izolace, střešní krytiny nebo dalších konstrukčních prvků včetně montáže střešníxh oken.

Samozřejmostí je použití nejkvalitnějších stavebních materiálů a systémů.

Vedle jiného firma umí:

  • nastavit výšku profilu krokví pro zesílení vrstvy střešního izolantu,
  • doplnit střešní pláště o vhodné doplňky,
  • vybudovat interiérové příčky a podhledy v podkroví včetně dokončovacích prací.

Tři mouchy jednou ranou

Zateplení střechy přináší stavebníkovi hned tři výhody naráz.

  1. Pobyt v letních dnech v domě se stane příjemným.
  2. V zimě odpadne potřeba přetápět prostory kvůli pocitu chladu.
  3. Majitel ročně ušetří tisíce korun za topení, i když budou ceny paliv stoupat.

Extrémy počasí už vás nerozhodí.

Sjednejte si schůzku s obchodně-technickým poradcem společnosti IP Polná zcela zdarma a nechte si prověřit svůj dům. Samotná realizace zateplení stropu trvá jen několik hodin, bez hluku a nepořádku, bez omezení provozu domácnosti.

Více na www.mojeizolace.cz nebo na telefonu 800 100 533.