Složte si ze starých šuplíků novou komodu

Máte rádi netradiční věci? Právě recyklace starých šuplíků vám nabídne přehršel námětů na DIY tvorbu. Vyzkoušejte třeba nový typ komody. Sestavte si komodu z rozměrově odlišných šuplíků. Udělejte novou horní desku. A pokud někde bude chybět nějaký ten šuplík, nic se neděje, nechejte místo něj volné místo.

Inovativní rámečky na fotky vzniknou snadno z několika menších dřevěných šuplat. Pokud do nich vložíte fotky se sépiovým efektem nebo fotografie historické se zašlým vzhledem, bude tato kombinace vypadat fantasticky.

Do koupelny nebo do předsíně se budou hodit věšáky na oblečení nebo ručníky z předních desek zásuvek i s využitím původních úchytek.

Stačí dva šikovné šuplíky a jejich spojením může vzniknout zajímavá polička na drobnosti do koupelny.

Máte rádi nástěnky? Vyrobte si nějakou z prostornějšího plochého šuplíku. Hodit se může například připomínková nástěnka na nejrůznější události nebo nástěnka na dětské výtvory a malá umělecká dílka.

Pojízdný konferenční stolek se skleněným víkem oceníte hlavně v obývacím pokoji nebo v letních dnech venku na terase.

Podnosy na roznos občerstvení vzniknou velmi snadno z ploché zásuvky, které buďto odstraníte boky anebo je jen o něco zmenšíte. Podnos využijete při obsluze návštěv a servírování kávy nebo čaje jak doma, tak venku na terase nebo zahradě.

Netradiční květináče na zeď jako poličky vytvoříte snadno, jen jejich upevnění musí být na hmoždinkách, aby vydržely zatížení květináči naplněnými mokrou hlínou a rostlinami.

Úložný prostor do kterékoli místnosti v podobě stolku získáte spojením dvou stejných zásuvek vedle sebe. Horní desku necháte udělat ze skla, uřezat na míru a po přidání 4 nožek bude sloužit prakticky všude, kde na něj bude místo.

Jako vystřižená z historických panských sídel bude sedačka z historického nábytku, na jejíž výrobu použijete jednu větší zásuvku, dostatečné množství měkké náplně a zajímavou potahovou látku. Sedačku využijete třeba jako podložku pod nohy ke křeslu v obývacím pokoji, nebo jako příjemné malé posezení v předsíni, kde si potřebujete přezout boty.

Úložný prostor pod postel se bude hodit všude tam, kde marně sháníme nějaký ten prostor na ukládání sezónních věcí navíc.

Věšák na klíče do předsíně vyrobíte velmi snadno z jednoho podlouhlého šuplíku.

Vytvořit můžete z vyřazeného šuplíku také stylový noční stolek. Šuplík dle potřeby zrekonstruujete, nebo jen natřete či přelakujete, obrátíte dnem vzhůru a zespoda mu přišroubujete 4 nohy.

Ani stojan k větší lampě nemusí být problém. Stačí vybrat 3 menší šuplíky, které sestavíte nad sebe, a nad nimi pak už může vévodit krásné historické stínidlo.

Z velkého šuplíku malá knihovnička, tak to je naprosto skvělý nápad, který zaujme hlavně milovníky všeho starého. Vintage knihovnička spolu se starými výtisky knih budou krásně korespondovat.

Květinový truhlík na okno z jedné až dvou zásuvek se může vždycky hodit. Jen je třeba jej pevně zajistit, zvlášť pokud bydlíte ve vyšších patrech, aby jej vítr nevyvrátil.

Další šuplíkové proměny

Popustíte-li uzdu své fantazii, jistě vás napadnou i další možnosti, jak využít zdánlivě nepotřebné zásuvky ze starého nábytku. Inspiraci jsme pro vás připravili na naší nástěnce na Pinterestu. Je libo šperkovnice, domeček pro panenky, psí nebo kočičí pelíšek, pěstební nádoby třeba na bylinky, praktický botník na dětskou obuv, zásobník na časopisy a noviny, držák na kuchyňské utěrky?