Půjčování od rodiny nebývá ideální řešení
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Půjčka od rodiny: 5 důvodů, které vás od ní zaručeně odradí

Když člověku dojdou finanční prostředky a dostaví se nečekané výdaje, snaží se nejprve najít pochopení u rodiny a pokusit se získat peníze od svých nejbližších. Tato situace je vcelku logická. Každý máme nějakou hrdost a jdeme za svými nejbližšími, jimž věříme. Navíc se nechceme dostat do situace, kdy u půjčky od některé finanční instituce přeplatíme nehoráznou sumu peněz navíc. Získat peníze od rodiny ale nemusí být jednoduché a mnohdy se to ani nevyplatí. My se zaměříme na celkem 5 důvodů, které jednoznačně hovoří proti půjčování si peněz u svých nejbližších.

[Komerční prezentace] 

Dluhy nikdo neodpustí

Půjčování od rodiny nebývá ideální řešení Půjčování od rodiny nebývá ideální řešení Zdroj: Archiv ireceptar.cz V první řadě je třeba předznamenat, že jakékoli dluhy nebudou odpuštěny. U rodiny to platí stejně jako u bankovních a nebankovních finančních institucí. I když se budete snažit splácet co možná nejlépe a bez jakéhokoli zpoždění, určitě vám na konci splácení rodina nedokáže odpustit ani korunu. Samozřejmě je možné využít nějaké protislužby, nicméně to může být jediná úleva, které se při půjčce od svých nejbližších lze dočkat. Jinak nemáte šanci ušetřit prakticky žádné prostředky.

Důvěra je pryč

Komu nejvíce věříte? Samozřejmě svým nejbližším. Je to právě rodina, která člověka dokáže podržet. O to horší situace ale nestává v momentu, když zklamete její důvěru. Napoprvé se často ještě nic až tolik neděje, nicméně postupem času zjistíte, že se setkáte s velkým nepochopením. Věřte, že peníze dokážou rozhádat každého a urgence vašich splátek ze strany rodinného věřitele je přinejmenším zbytečná.

Rodina finančně strádá

Vaši nejbližší jsou vám většinou ochotní nabídnout finanční pomoc i v momentu, kdy nemají nijak výrazně peněz nazbyt. Jinými slovy, přijde jim nějaký nečekaný výdaj a rezerva, kterou vám půjčili, je dávno pryč. Začnou finančně strádat a můžete hádat, kdo je v tomto případě na vině! Ano, jste to vy. Není horšího pocitu než dostat své nejbližší do nepříjemné finanční situace. 

Klesnete v očích nejbližších

Finančně se vám příliš nedaří? Pak počítejte s tím, že vaše postavení v rodinném kruhu nebude úplně nejlepší! Naopak, postupem času se budete v očích svých nejbližších propadat. Pokud navíc nedostojíte svým závazkům, s největší pravděpodobností se s vámi nikdo z rodiny nebude bavit. Takováto exkomunikace z rodinného kruhu vám určitě za peníze nestojí. Pokud si nutně nepotřebujete půjčovat, nedělejte to!

Nevýnosný byznys zarmoutí

Potřebujete si půjčit na podnikání? Pak s tím rodinu určitě neobtěžujte. Na jejich bedra by totiž mohl spadnout váš případný neúspěch. Ten se bohužel může dostavit velmi rychle. Proto se podívejte raději třeba na Hyperfinance.cz a prohlédněte si alternativy, které se vám aktuálně na poli půjček nabízejí.

Akční letáky