Ramínka na oblečení můžete vylepšit nejednou vychytávkou.
Zdroj: Shutterstock

Co se stane, když na ramínko upevníte ruličky toaletního papíru. Skvělý trik

Ramínka jsou výborným pomocníkem, jak udržet své oblečení nepomačkané a vyžehlené. Po delší době ve skříni se ale může stát, že přece jen dojde k otlačení ramínka. Na to však existují jednoduché triky, díky kterým se to nikdy nestane!

Ramínka na oblečení najdeme v každé domácnosti, ale jen málokdo ví, jak je efektivně vylepšit. Snadné vychytávky mohou pomoct jak s otlačením, tak i se sklouzáváním oblečení z ramínka. Stačí si připravit pouze ramínka, toaletní ruličky nebo gumičky a nůžky. Díky tomu se už s ramínky na oblečení nikdy zlobit nebudete!

Ramínko na kalhoty

Jak použít ruličky od toaletního papíru na ramínko, můžete vidět ve videu:

Na ramínko se klasicky věší i společenské kalhoty, u kterých by bylo nevzhledné pomačkání. Kalhoty přehnete v pasu na půl a prostrčíte je skrz ramínko. Abyste je nemuseli dvakrát žehlit, rozstřihněte tři ruličky podélně a navlíkněte je na spodní část šatního ramínka. Díky tomu se kalhoty neotlačí a nevznikne tak žádná deformace vyžehlené látky.

Vytahané svetry a trička

U ruliček od toaletního papíru ještě chvilku zůstaneme. Podobný efekt jako na kalhoty, můžou mít ruličky také na trička a svetry. V tomto případě provlíkněte ruličky ze shora, díky čemuž nebudete mít vytahaná a otlačená ramena na tričku. Mezi nejlepší ramínka patří ta dřevěná, která krásně drží tvar oblečení.

Na ramínka nebo do polic Dřevěná ramínka patří mezi nejoblíbenější. Zdroj: Shutterstock.com / conejota

Gumičky proti sklouznutí

Pověsíte si oblečení na ramínka, ale po znovuotevření skříně leží na zemi? Tento problém dokáže člověka pořádně naštvat. Máme pro vás geniální trik, jak se s tím hravě poprat! Obmotejte oba konce ramínka kuchyňskou gumičkou, která sklouznutí snadno zabrání. Pokud budete potřebovat opět klasické ramínko, stačí gumičky sundat a máte ho zase k dispozici.

Téměř neviditelná vychytávka

Mimo kuchyňských gumiček můžete rovněž použít tavnou pistoli, která nebude ve finále vůbec nápadná. Stačí nanést lepidlo na horní část ramínka a počkat, až zaschne. Při práci s tavnou pistolí buďte opatrní, abyste se nepopálili o horké lepidlo. I toto opatření proti padání oblečení z ramínek lze zcela snadno odstranit v případě potřeby.

Klasické gumičky vlasy zbytečně lámou a cuchají Kuchyňské gumičky jsou skvělým pomocníkem proti sklouznutí oblečení. Zdroj: aodaodaodaod / Shutterstock.com

Zářezy na ramínku

Některá ramínka jsou vybavena háčky nebo zářezy, které rovněž slouží na pověšení oblečení. Tento způsob věšení je využíván v případě, kdy se na oblečení vyskytují špagetová ramínka. Nacházejí se především u triček bez rukávů, které byste jinak velmi těžce pověsili, a proto je raději nikdy nestříhejte.

Zdroje: dumazahrada.cz, adbz.cz, cz-butlerluxury.glopalstore.com

Akční letáky