Čas od času se každý interiér okouká a člověk zatouží po změně. Jak ale na rekonstrukci bytu, když chybí peníze? Máme pro vás pět geniálně jednoduchých triků, které vdechnou vašemu bytu nový život.

Nejjednodušší řešení

Při pohledu na obývací pokoj vás napadají myšlenky na nový nábytek, ovšem nejste teď v situaci, kdy můžete jen tak utrácet? Nevadí. Využijte nábytek stávající! Jednoduše jej přestavte. Zkuste sedačku otočit jiným směrem a obývací pokoj přestavit podle ní. Zároveň můžete některý nábytek z jiných místností přestěhovat a využít praktičtěji.

Vsaďte na minimalismus

Dalším typem, jak vylepšit vzhled vašeho bytu, je pořádný úklid. Vezměte jej pěkně od podlahy a zbavte se starých a nepotřebných věcí. Minimalismus vládne světem a je prokázáno, že lidé se ve vzdušném prostoru cítí daleko lépe, než tam, kde je nábytku a lapačů prachu víc než hodně. Minimalismem se můžete řídit i v případě, že se stěhujete zcela do nového, peněz není nazbyt, ale příbytek nějak zařídit musíte.

Jak efektivně se do toho pustit, se podívejte na videu:

Zdroj: Youtube

Skvělým způsobem je recyklace. Nejen, že můžete spoustu věcí využít jiným způsobem, ale můžete je také poslat dál a udělat jimi radost zase někomu jinému.

Škatulata s rostlinami

Pokud máte spoustu pokojových rostlin, i s těmi můžete udělat menší škatulata. Nezapomeňte však, že každá rostlinka má ráda jiné prostředí, intenzitu světla a teplotu v místnosti. Skvělou parádu můžete udělat s popínavkami nebo převislými květinami. Nenechte je jen tak nudně viset, ale vytvořte jim krásný prostor. Dejte je na vyšší poličku a pomocí starých kovových ramének jim vyrobte oporu k růstu. Ony vám tak klidně porostou celou zeď.

Stejně tak vypadá skvěle i opora z přírodního materiálu, postačí větev z venčí, kterou připevníte ke stropu. Vdechnete tak své domácnosti úplně jinou atmosféru. Skvělé oživení interiéru si můžete přinést i zvenčí. Pokud máte pár prázdných váz, nasbírejte si sezónní květiny. Velkou parádu udělají i větve rozličných stromů.

Staronová dekorace

Použijte starou dekoraci jako novou. Nejprve ji zbavte prachu a jednoduše ji přestěhujte na jiné vhodnější místo, kde se bude vyjímat zase úplně jinak. Pokud jste náruživý čtenář, přiznejte to! Obálky knih jsou samy o sobě skvělou dekorací. Není tedy nic jednoduššího než pár knih z knihovny vyndat a otočit obálkou do prostoru. Komínek na konferenčním stolku nebo jakékoliv poličce bude vypadat také velmi efektně.

Vytvořte si malou galerii

Určitě ve svém bytě najdete pár obrazů nebo fotografií. Sesbírejte je a vytvořte z nich originální stěnu umění. To samé můžete udělat s fotkami, nebo s obrázky vašich ratolestí. Na chodbě se dá zase vytvořit zeď zážitků nebo důležitých milníků ve vašem životě. Schováváte si první botičky svého děťátka? Šup s nimi na poličku.

Jak se pozná les, kde zaručeně rostou houby? „Stoprocentní jistotu nemáte nikdy,“ říká v novém podcastu iReceptář do ucha Markéta Vlčková. Pusťte si ho ZDE:

Související články

Zdroje: www.youtube.com, www.thespruce.com