Jak využít nepotřebné ochranné roušky?
Zdroj: Shutterstock

Ochranné roušky už jsou vám k ničemu? Naplňte je citronem! Tenhle trik je skvělý

Přebývají vám doma z dob povinného nošení ochranné roušky? Pokud nejste zrovna nachlazení či nemocní, můžete je využít i jako pomocníka v domácnosti. Stačí mít po ruce citron a znát trik, díky kterému vám rouška může ještě skvěle posloužit.

V případě, že máte doma v šuplíku více ochranných roušek, než jste stihli doposud spotřebovat, máme pro vás jejich další využití. Mohou vám pomoci vyčistit nejen záchodovou mísu, ale třeba i osvěží vzduch a odeženou obtížný hmyz. Pokud vás však obtěžují nevzhledné usazeniny v záchodové míse, máme pro vás i pár dalších užitečných tipů, které jsou šetrné  k přírodě.

Inspirovat se můžete ve videu:

Rouška s citrony vyčistí toaletu

Vezměte si nepoužitou ochrannou roušku a z jedné boční strany odstřihněte celý okraj i s gumičkou. Rouška je tvořená z minimálně dvou vrstev, které od sebe budete moci oddělit a otevřít ji jako například sáček. Poté rozkrojte 1 citron na dvě poloviny a jednu z nich dále naporcujte na čtvrtiny. Vložte je do připravené roušky a pomocí odstřižené gumičky ji zavažte, aby citrony z roušky později nevypadly. Ouško, které jste neodstřihli, poslouží jako poutko k uchycení.

Citronová šťáva působí jako konzervant a jablko (alespoň částečně) uchrání před zhnědnutím. Využijte roušky i v domácnosti a vložte do nich pokrájený citron. Zdroj: Profimedia

Tuto vychytávku lze využít k perfektnímu čištění a provonění toalety. Nazdvihněte víko nádržky a jednoduše do ní za ouško roušku s citronem zavěste tak, aby byl celý obsah pod vodou. Při každém spláchnutí pak citronová voda pomůže čistit vnitřní stěny mísy, a navíc bude celá místnost krásně vonět po citrusech.

Osvěžovač i odpuzovač

Takto připravenou ochrannou roušku můžete snadno využít nejen jako osvěžovač vzduchu kdekoliv v místnosti, ale i jako odpuzovač nepříjemného hmyzu. A aby roušky nepůsobily tak neatraktivně, můžete ji pomalovat či předem obarvit do různých odstínů.

Čajové pytlíky nevyhazujte. Způsobů jak je využít na zahradě je mnoho. Pokud chcete mít dokonale čistou záchodovou mísu, můžete k jejímu vyčištění použít také použité čajové sáčky. Zdroj: Profimedia

Ani použité čajové sáčky nejsou hned k zahození

Pokud chcete mít dokonale čistou záchodovou mísu, můžete k jejímu vyčištění použít také použité čajové sáčky. Pro odstranění nepříjemných usazenin položte na špinavá a zanesená místa několik čajových sáčků, které udělají „špinavou“ práci za vás. Zhruba po 20 minutách sáčky odstraňte a vyčistěte vnitřní stěny záchodovou štětkou. Stanovenou dobu nepřekračujte, výsledný efekt by pak mohl být opačný, ale jinak se dočkáte překvapivého výsledku. Vaše toaleta bude zářivě bílá a plná lesku.

Zdroje: www.vychytavkov.cz, www.jakcistit.cz, www.chalupari-zahradkari.cz

Akční letáky