Rýži si můžete připravit naslano i nasladko, ovšem dá se použít také v tvrdém stavu. Nyní však rýži neberte jako chutný pokrm, nýbrž jako užitečný prostředek, který vám v domácnosti dokáže pomoct. Díky svému složení si totiž umí poradit jak s vlhkostí, tak i třeba s nepříjemnými pachy. Vyrobte si proto malé pytlíčky s rýží, které můžete umístit tam, kde je jich potřeba!

Jak vytvořit dekorativní pytlíček z vlhčeného ubrousku můžete vidět ve videu na YouTube, na kanálu Smart Fox:

Zdroj: Youtube

Rychlá výroba pytlíčků

Abyste nemuseli kupovat látku nebo rozstřihávat některé ze svých oblečení, postačí vám k výrobě pytlíčku obyčejný vlhčený ubrousek. Ten si na stole rozprostřete a doprostřed nasypte neuvařenou rýži. Poté ubrousek opatrně zvedněte za okraje, které svažte dohromady provázkem nebo úzkou mašlí. Vznikne vám tak pěkný pytlíček, který už jen stačí rozmístit po domově.

Pohlcovač pachů

Rýže pomáhá odstranit nepříjemné pachy, ale není to přímo její zásluha. Schopnost pohlcování pachů má totiž škrob, ve kterém je rýže pouze obalená. Díky němu tak můžete dát pytlíček s rýží ke koši nebo i do ledničky, kde zamezí nežádoucímu načichnutí ostatních potravin od aromatického jídla.

Vonné pytlíčky

Pokud naopak chcete, aby vám krásně voněla skříň, toaleta, prádelník nebo dokonce i boty, můžete si vyrobit vonný pytlíček. Předtím, než rýži nasypete do ubrousku, ji pokapejte esenciálním olejem dle libosti. Takový pytlíček pak krásně rozvoní místo, kde se bude zrovna nacházet. A pokud přestane vonět, stačí ho rozvázat a rýži znovu pokapat.

Pryč s vlhkostí!

Nejspíš jste už slyšeli o triku s rýží a namočeným mobilním telefonem. Víte ale, proč by se k němu měla dát právě rýže? Tato surovina dokáže vysát kapičky vody, jelikož vstřebává vlhkost. Pytlíčky s rýží proto můžete umístit do dílny k nářadí, kde účinně zabrání tvorbě rezu. Využít je lze rovněž v koupelně nebo kdekoliv jinde, kde se vám tvoří plísně.

Nahřívací či chladicí úleva

Míváte problémy s klouby nebo s nataženými svaly? Pytlíček s rýží vám dokáže ulevit od bolesti! Pokud vás začnou trápit klouby, vložte pytlíček na pár minut do mikrovlnné trouby. Nahřátý pak přiložte k bolavému místu, kterému teplo prospěje. V případě natažených svalů nechte pytlíček s rýží alespoň hodinu v mrazáku, poněvadž chlad je na namožené svaly to pravé ořechové!

Související články

Zdroje: prozeny.cz, babinet.cz, chalupari-zahradkari.cz, kupi.cz