Dejte doma stopku všem nepříjemným odérům a svůj prostor si doslova provoňte. Nemusíte hned běžet koupit drahé prostředky do obchodu, které jsou navíc plné chemie! Využijte raději domácí zdroje, kdy si dokonce budete moci zvolit svou oblíbenou vůni. A pokud budete mít čas i chuť, lze vylepšit i základní design.

Jak vyrobit jednoduchý osvěžovač vzduchu? Na to se podívejte v tomto YouTube videu kanálu Uradi Sama- Ideje za kreativce:

Zdroj: Youtube

Rýže, vlhčený ubrousek a kousek provázku

Máme pro vás tip, kdy si sami vlastními silami vyrobíte domácí osvěžovač doslova během minutky. A zcela jistě máte všechny potřebné věci doma. Postačí vám totiž jen rýže, vlhčený ubrousek a kousek provázku.

Osvěžovač za „babku“

Jen z tohoto mála vám vznikne účinný osvěžovač, který lze využít nejen ve volném prostoru, ale i v botníku, ve skříních a šuplících. A jak přesně postupovat? Vyjměte si vždy jeden vlhčený ubrousek a pečlivě jej rozprostřete na pracovní plochu.

Pak si sáhněte do spíže pro rýži a nasypte ji do středu ubrousku. Následně rýži zakápněte několika kapkami esenciálního oleje, nejlépe s vaší oblíbenou vůní. Jednotlivé druhy lze i vzájemně kombinovat. Rýži s olejem řádně promíchejte.

Závěrečná fáze s provázkem

V tuto chvíli si připravte provázek, ale můžete zvolit i stužku či jiný zajímavý dekorativní materiál. Uchopte všechny čtyři rohy ubrousku a vonnou rýži v ní uvažte. Ve výsledku vám vznikne krásný váček, který můžete samozřejmě ještě jakkoliv dozdobit.

Namísto oleje parfém

Pokud doma nemáte zrovna esenciální olej, s přehledem můžete využít i oblíbený parfém. Tato vychytávka se hodí především do šatních skříní a šuplíků s oblečením, protože bude vonět vaší známou a používanou vůní.

Jako dárek k Vánocům

A v případě, že si potrpíte na design, můžete k výrobě sáčku využít tkaniny, které jsou ze stejného materiálu, který je v dané místnosti použitý, anebo ladí alespoň barevně. Při troše fantazie a zručnosti se vám takové DIY vonné sáčky mohou hodit i na Vánoce jako vlastnoručně vyrobené dárky.

Došla vám doma rýže? Využijte jedlou sodu

Jedlá soda je prostě jednička a nezklame ani v tomto případě. Nasypte místo rýže do ubrousku hrst jedlé sody a pak je již postup stejný. Navíc soda dokonale pohlcuje i nepříjemné pachy.

Související články

Zdroje: www.babinet.cz, www.getgreenbewell.com, www.onlyhangers.com