Moderní interiér by měl být jednoduchý, vzdušný a nezatížený mnoha kusy nábytku a složitými dekoracemi. Změna a nový náboj však nikdy neuškodí. Nechce se vám rovnou malovat nebo tapetovat? Zkuste samolepky na zeď, s vynaložením malého úsilí a lacino docílíte prvotřídního výsledku. A když vás přestanou bavit, jednoduše je ze zdi sundáte.

Květinu, auto nebo Elvise?

Nabídka samolepek na zeď je obrovsky pestrá. Velmi oblíbená jsou různá motta a slogany, vybírejte ze stálé nabídky nebo si vytvořte vlastní. Stačí jen zvolit vzhled písma i velikost a originální vzkaz na zeď je na světě. Také návrhy obrazových samolepek vás jistě osloví. Romantické duše i milovníci přírody ocení samolepky s motivy květin. Pro všechny, co mají rádi jednoduchost a řád se hodí různé abstraktní a geometrické tvary. Stěny vašeho interiéru mohou zdobit i éteričtí motýlci nebo zástupci ptačí říše, siluety divokých šelem, krásných koní, přítulných koček a psů. Mapa světa nebo obrys známého města propůjčí vašemu bytu cestovatelský duch, auto či robot zase industriální styl.

Zkrátka nepřijdou ani milovníci filmů nebo ikon hudební scény, na své zdi můžete mít známé celebrity, jejichž tóny písní nebo filmové role prostě zbožňujete. Problém není ani výroba obrazu na míru. Stáhněte si obrázek z internetu nebo vyberte fotografii z rodinné foto banky. Grafici si poradí i s náročnějším úkolem a vytvoří vám samolepku přesně podle vašich představ.

Do koupelny i dětského pokoje

Samolepky se dají snadno lepit na zeď. Drží na hladké i hrubé omítce, problém nejsou ani dřevěné povrchy, sklo, zrcadla či keramické obklady. Ke vchodovým dveřím se hodí samolepka s uvítáním nebo připomínkou, co nezapomenout při odchodu (například klíče, mobil, brýle). Drobná samolepka kolem vypínače vykouzlí malý, ale jedinečný detail. Na zrcadle vás po ránu může uvítat nápis „Vypadáš skvěle“. Do obývacího pokoje nebo do předsíně jsou velmi oblíbené rodinné stromy, k jejichž větvím zavěsíte rámečky s fotografiemi členů rodiny. Samolepky jsou jako stvořené pro výzdobu dětských pokojů. Pro miminko vyberete samolepku s jeho jménem, jemné hvězdičky a motýlky, předškolák už ocení auta nebo princezny. Požadavky malých obyvatelů se s přibývajícími roky mohou měnit a roztomilá zvířátka snadno vyměníte za něco více „cool“.

Lepení na zeď

Přichycení samolepky na zeď je relativně snadná záležitost, přesto je potřeba postupovat pomalu a pečlivě. Před samotným lepením se ujistěte, že vybrané místo je čisté a suché. Připravte si lepící pásku, nůžky a přenosovou stěrku (může být součástí balení se samolepkou, případně vystačíte s platební či věrnostní kartou). Samolepka se skládá ze tří částí, podkladového papíru, samotné vinylové samolepicí fólie a průhledného přenášecího papíru. Samolepku přiložte na vybraný povrch tak, aby přenášecí papír byl směrem k vám. V rozích připevněte lepící páskou a samolepku přelepte přes celou šířku zhruba v půlce. Začněte odlepovat přenášecí papír v horní části a přitom kontrolujte, zda na něm samolepka zůstává. Když odlepíte samolepku až do poloviny (k lepící pásce), odstřihnete obnaženou část podkladového papíru. Tím si odkryjete zeď a můžete nalepit první polovinu samolepky. Pomocí stěrky uhlazujte povrch tak, abyste odstranili případné bublinky vzduchu (nejlépe od prostředka ke kraji). Poté odstraňte podkladový papír ve spodní části samolepky a přilepte zbývající část. Počkejte asi deset minut a pak opatrně sejměte přenášecí papír.