Zdroje: Bellinda,TN,Kupi

Předejít problému můžete hned na začátku. Stačí si vybrat správný druh. Při koupi nových punčocháčů se nekoukejte jen na velikost, ale i na látku, ze které jsou vyrobeny. Jemnost materiálu je označena zkratkou DEN. Jemnost začíná na označení 15 DEN, takto označeny bývají tenké, velmi tehké a transparentní punčochy. Označení 30-40 DEN mají punčocháče, které jsou pořád ještě průhledné, avšak silnější, tím pádem i více odolnější. Touto kategorií končí průhledné punčocháče a přichází kategorie punčocháčů, které jsou vhodné na chladnější období. První z této kategorie jsou poloprůhledné punčochové kalhoty s označením 40-90 DEN. Silnější jsou už jen ty s označením 100 DEN, jsou pevné a neprůhledné, vyrábí se z řady materiálů.

Zkrášlovací pomůcky jako všestranné využití

Lak na vlasy má v koupelně skoro každý. Nejenže si s ním zafixujete svůj účes, ale můžete s ním zachránit i své oblíbené punčocháče. Použití je jednoduché. Trhlinku na punčochových kalhotách jednoduše přestříkejte. Lepivý lak nitky zafixuje a oko se už dál nebude rozjíždět a nabývat tak větších rozměrů. Dalším z řad beauty pomocníků je bezbarvý lak na nehty. Dírku lakem přetřete a nechte zaschnout. Slepená vlákna se nebudou dál trhat a oko zvětšovat.

Mrazák jako prevence

Pokud chcete této nepříjemné situaci zabránit, existuje trik, který funguje jako prevence. Poté, co si koupíte nové punčocháče, opláchněte je vodou a dejte je v plastovém pytlíku na noc do mrazáku. Ráno je vyndejte a nechte rozmrznout, až poté si je oblečte. Celý trik je v tom, že mráz posílí vlákna a ty se potom méně trhají.