Zjistili jste, že kvalita vaší podlahy není po delším užívání zcela v pořádku? Pokud se na ní objevují nehezké vyryté rýhy či zažrané skvrny, nezoufejte. Máme pro vás poměrně jednoduché řešení! Sáhněte po jednom známém sportovním vybavení, bez kterého se neobejdou hráči na tenisových kurtech. Tím je tenisový míček. Může být už i horší kvality, v tomto případě totiž převážně vyhrajete! Jak tedy míčky efektivně využít?

Jak se zbavit škrábanců pomocí tenisového míčku se podívejte v tomto YouTube videu kanálu EMCDevs EMCDevs:

Zdroj: Youtube

Staré tenisáky nevyhazujte!

Pokud máte doma staré tenisáky, nezbavujte se jich, mohou vám totiž posloužit k mnoha dalším užitečným činnostem. Možná by vás to dříve nenapadlo, ale v případě podlahy se jedná o docela účinný čistící prostředek. Jak si s ním v tomto případě „zahrát“?

Podlaha jako z alabastru

Jestliže vás trápí ošklivé škrábance či šmouhy na podlaze, například od tmavých podrážek, vyčistěte je jednoduše tenisákem. Stačí, když jím budete přejíždět po inkriminovaných místech, jako kdybyste používali gumu na papíře. Díky lehce chlupatému plášti míčku nečistoty z povrchu lehce zmizí a nedojde k jeho zbytečnému poničení. Tento trik funguje i v případě, že děti počmárají podlahu pastelkami nebo voskovkami. A k čemu ještě tenisák užitečně poslouží?

Zarážka dveří

Pokud starý tenisák připevníte například oboustrannou lepící páskou k podlaze v blízkosti dveří, může se jednat o praktickou zarážku. Tenisáky se mohou stát i rychlou provizorní ochranou podlahy před poškrabáním od nábytku, když je natáhnete na jeho nohy. Velice praktické je toto řešení u židlí.

Praktický doplněk při praní a sušení prádla

Staré tenisáky se vám mohu stát i dokonalým pomocníkem při praní a sušení prádla. Pokud jich několik kusů vhodíte do pračky při praní péřové zimní bundy, dosáhnete krásně nadýchaného výsledku a nemusíte se obávat, že bude oblečení vypadat nehezky a bez šmrncu.

Velice krásně tenisáky načechrají i všechny umělé kožešiny, předložky a koberečky z koupelny či toalety. Dalším bonusem vám bude při praní fakt, že se vyhnete vytváření nevzhledných žmolků a mačkání materiálu. Pokud dáte tenisáky do sušičky, podpoříte nejen nadýchanost, ale na tenisáky se také nachytají případné nechtěné chloupky a vlasy.

Související články

Zdroje: www.express.co.uk, www.prozeny.cz, www.bydleni.instory.cz