Kuchyně je jedna z nejdůležitějších místností ve vašem domově. Je to místo, ve kterém přetváříte obyčejné potraviny na zázraky, a proto je také velice důležité, aby vám v ní bylo dobře. To zahrnuje, že kuchyně bude uklizená a bude v ní příjemná atmosféra. A proto je také velice důležité, aby ve vaší kuchyni byla dobrá ventilace.

Proběhla anketa Receptáře!

Tradiční čtenářská anketa proběhla i letos. Hlasovali jste pro své oblíbené firmy. Děkujeme.

Video, jak správně větrat, najdete na Youtube kanále Dagmar Honsova:

Zdroj: Youtube

Špatná ventilace v kuchyni

Tento problém lze naštěstí rozeznat velice rychle, a to podle následujících znaků. Jako první si začnete všímat nepříjemného pachu a vlhkosti ve vaší kuchyni. Také se vám začne hromadit kondenzace, kouř nebo například mastnota.

Kvůli tomu bude vaše kuchyně také nelibě vonět a tento pach v ní bude přetrvávat. Co tedy můžete dělat?

Nejlepší způsob, jak vylepšit ventilaci kuchyně, je přidat digestoř. Ta totiž odstraňuje nečistoty, které vychází ze sporáku a cirkuluje vzduch, tím pádem zlepšuje ventilaci.

Během vaření zapněte odtahový ventilátor, který se postará, aby všechny škodlivé látky odcházely pryč a nebyly zadržovány v místnosti. Rovněž je také dobré si během vaření otevřít okno, aby veškeré pachy odcházely ven z vašeho domova.

Další prostředky

Kromě instalace digestoře a otevírání oken a dveří během vaření není úplně od věci si do kuchyně také pořídit odvlhčovač. Ten sníží vlhkost vzduchu, a tím zabrání tomu, že by se vlhkost začala střádat.

Přílišné nastřádání vlhkosti pak může vést k plísním a opravdu nepříjemnému pachu vzduchu, který může být i nebezpečný, když jej inhalujete dlouho. A uznejte sami, že nejhorší místo, kde mít plíseň, je právě v kuchyni.

Související články

Zdroje: www.vzduchotechnika-ventilace.cz, www.baumax.cz