Každodenní očista ve sprše je rozkoš.
Zdroj: profimedia.cz

Dokonalý trik na mytí sprchové hlavice: Potřebujete igelitový pytlík a colu

Cola je velice populární a oblíbený nápoj, který chutná spoustě lidem. Ovšem pravidelná konzumace tohoto nápoje není pro lidský organismus žádná sláva. Můžete však colu využít jinak. Třeba když vaše sprchová hlavice nefunguje tak, jak má, a je zanesena vodním kamenem. Máme pro vás skvělý trik.

Sprchování má každý rád

Každodenní očista ve sprše je rozkoš, dá vám odpočinek po celém dni a ráno jistou vzpruhu pro nastartování do nového dne. Bohužel sprchová hlavice je tak vystaven stálé vlhkosti a vodní kámen je její úhlavní nepřítel. Znečištěná a zanesená sprchová hlavice nikomu radost neudělá, proto není od věci ji pravidelně čistit, aby její trysky fungovaly tak, jak mají. A nemusíte hned sahat po chemických prostředcích, které škodí životnímu prostředí. Častokrát máte pomocníky doma, stačí je jen využít a vědět, jak s nimi naložit. A jedním z nich je právě i colový nápoj.

Cola si s vodním kamenem umí hravě poradit. Cola si s vodním kamenem umí hravě poradit. Zdroj: profimedia.cz

Kde se bere vodní kámen

Jedná se především o uhličitany vápenatý a hořečnatý, které se vyskytují především v tvrdé vodě, která pochází ze spodních půdních vrstev. Takže větší problémy s usazováním vodního kamene mají hlavně domácnosti, kam je taková voda dodávána. Oproti tomu domácnosti s měkkou vodou pocházející z povrchových vrstev tento problém zas tak často řešit nemusejí. Vodní kámen má většinou bílou, nahnědlou nebo nažloutlou barvu. 

Dopřejte si sprchování v klidu

Čištění sprchové hlavice není ve skutečnosti nic tak složitého a zvládne to každý. Stačí jej provádět přibližně jedenkrát za měsíc a můžete se spolehnout, že vám pak sprchová hlavice bude bez problémů sloužit tak, jak má, a nebudete muset řešit zbytečné lapálie.

Oblíbený sladký nápoj je skvělý čistící prostředek

Cola je jedním z nejpopulárnějších, nejprodávanějších a oblíbených nealkoholických nápojů, který milují lidé po celém světě. Díky kyselině citronové a fosforečné, kterou obsahuje, ho můžete použít i na vyčištění zanešené sprchy. Chemickou reakcí solných minerálů, které jsou zásadité, s kyselinami sladké coly dostane vodní kámen „na frak“.

Většina sprchových hlavic má odnímatelnou funkci, takže ji jednoduše můžete odšroubovat, a vložit do kbelíku naplněného colou. Většina sprchových hlavic má odnímatelnou funkci, takže ji jednoduše můžete odšroubovat a vložit do kbelíku naplněného colou. Zdroj: profimedia.cz

Proč mít čistou sprchovou hlavici

Když je sprchová hlavice ucpaná, proudy vody z trysek jsou nepravidelné a sprchování je mnohem méně příjemné. Proto se vyplatí dělat pravidelnou údržbu. Samotné čištění není nic složitého a nebude vás stát ani moc úsilí.

Co k tomu budete potřebovat?

Postačí vám jen pár věcí: kbelík nebo pevnou igelitovou tašku a colu, popřípadě kartáček na zuby. Většina sprchových hlavic je odnímatelná, takže ji jednoduše můžete odšroubovat, a vložit do kbelíku naplněného colou. V případě, že jste vlastníky sprchy bez možnosti odnímání jednotlivých částí, nalijte colu do igelitového sáčku, který jednoduše uvažte ke sprchové hadici. A pak máte volno, protože cola bude pracovat za vás. Nechte ji působit celou noc a ráno máte hotovo. Vyjměte sprchovou hlavici z coly, dočistěte trysky připraveným starým zubním kartáčkem a můžete se těšit na báječnou sprchu.

Zdroje: www.express.co.uk, www.dum-a-interier.cz, www.nasenavody.cz

Akční letáky