Plissé žaluzie můžeme stahovat nahoře nebo dole.
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Stínící prvky mohou být nejen účelné, ale i krásné

Zima končí, den se prodlužuje a do oken se nám začíná vracet slunce. Pusťte ho dovnitř, aby vám prohřálo interiér a rozehrálo krásnou hru stínů se světly, ale nedovolte mu, aby vás ráno budilo.

Rozhodujete se doplnit interiér o žaluzie či rolety a nebo vám už ty původní dosloužily? Nabízíme vám hlavní trendy letošní sezony: vrstvení a kombinování různých materiálů a hra se stíny. 

Rolety mohou být atraktivním bytovým doplňkem. Rolety mohou být atraktivním bytovým doplňkem. Zdroj: Archiv ireceptar.cz


Hra se stíny

Žaluzie Žaluzie Zdroj: Archiv ireceptar.cz Jemná hra stínů vytvoří v interiéru poutavý živý detail. Ideální je vhodně zkombinovat venkovní a vnitřní zastínění tak, abychom v případě potřeby mohli dosáhnout úplného zatemnění a při běžném provozu mohli jednotlivé prvky střídat.

V interiérech hrají prim dekorativní japonské stěny. Jsou vyrobeny z barevně a tvarově stálých textilií. Můžete si vybrat z nepřeberné škály odstínů a dekorativních vzorů nebo je možné zvolit designové průsvitné a poloprůsvitné látky. Působí ležérně a romanticky, navíc se oproti vnitřním žaluziím snadněji udržují.

Japonské rolety Japonské rolety Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Zajímavým řešením jsou žaluzie plissé tvořené ze skládané látky. „Oproti běžné roletě má tento systém výhodu, že lze pohybovat s horním či spodním profilem, což umožní vytvořit stínicí pruh látky v libovolné části okna,“ vysvětluje odborník na stínící systémy z opavské společnosti ISOTRA Jan Žižlavský.

Plissé žaluzie můžeme stahovat nahoře nebo dole. Plissé žaluzie můžeme stahovat nahoře nebo dole. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Barvy přírody: letos netradičně

Trendy letošní sezony hovoří jasně – obklopte se barvami inspirovanými přírodou. Oblíbené uklidňující zemité, šedé a mléčné odstíny kombinujte s výraznými barvami minerálů, jako je topaz, turmalín či ametyst a metalické povrchy. 

Letos se těší oblibě přírodní barvy. Letos se těší oblibě přírodní barvy. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Moderní technologie

Hitem posledních let je kombinování vnitřního zastínění s venkovními roletami a žaluziemi, které zajistí ideální světelnou i tepelnou pohodu v bytě po celý rok, v každou denní dobu.

Vhodně zvolená roleta je atraktivní součástí interiéru. Vhodně zvolená roleta je atraktivní součástí interiéru. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

„Patříte-li k milovníkům nových technologií, můžete světlo řídit přes iPhone, iPad nebo osobní počítač z pohodlí domova. Díky nastavení centrálních funkcí zatemníte či prosvětlíte všechny místnosti najednou, nebo okna v jednotlivých pokojích,“ říká Jan Žižlavský. Automatické ovládání stínících prvků zajistí, aby se vytahovaly nebo sklápěly v určitou hodinu, reagovat však může také podle počasí.

Akční letáky