speciální střešní doplňky - výstup pro anténu
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Střecha KM Beta: staletá výdrž i pro doplňky

Dobrou střechu dělají detaily. K betonové krytině KM Beta nabízené ve dvou typech a sedmi barevných variantách patří betonové doplňky. Staly se běžnou součástí střech a postupně nahrazují plastové prvky.

[Komerční prezentace] 

Betonové doplňky mají stoletou životnost a jsou levnější než plastové. Navíc na ně platí třicetiletá záruka, stejně jako na základní tašky

Ačkoliv střechu vnímáme především jako výrazný estetický prvek celé stavby, hlavní funkcí zůstává ochrana proti povětrnostním vlivům. Proto je důležité, aby byl střešní plášť proveden správně ve všech detailech. Pak dlouho funguje spolehlivě. Systém KM Beta představuje komplexní řešení střechy. 

Nejdůležitější je právě odolnost betonových doplňků. Zatímco bezvadně plní svůj účel až sto let, životnost plastových doplňků je asi třetinová. KM Beta tak může nabízet svým zákazníkům na betonové doplňky záruku stejně dlouhou jako na střešní tašky — 30 let! 

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Další výhodou betonových doplňků je fakt, že jsou levnější než plastové a jsou také barevně zcela jednotné se základními taškami. KM Beta je jediným výrobcem betonových střešních doplňků na českém trhu.

Sortiment KM Beta pro všechny

V sortimentu KM Beta najdeme betonovou odvětrací tašku — originální celobetonový prvek pro odvětrání kanalizačních stoupaček, kuchyní, koupelen a WC, případně nezateplených částí střech.

Betonová taška anténní v sobě spojuje dvě části — základní celobetonovou tašku a krycí kloubovou část z hliníku s barevnou povrchovou úpravou. Taška slouží k řešení prostupu trubky skrz střešní plášť (anténa, satelit, bezdrátový internet apod.). Podrobněji viz níže.

Celobetonová taška kabelových prostupů slouží jako bezpečný a spolehlivý prvek k propojení elektrických a datových kabelů přes střešní plášť.

taška kabelových prostupů taška kabelových prostupů Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Celobetonová taška hadicových prostupů je zase určena pro vedení izolovaného potrubí solárních kolektorů ve střeše. Doplňky z betonu se vyznačují mnohem větší pevností, odolností a dlouhou životností. Na rozdíl od běžných plastových jsou stálobarevné a odolávají náročnějším klimatickým podmínkám.

…a za babku!

Střechu KM Beta získáte výhodně díky trvale nízkým cenám internetového obchodu na www.shop.kmbeta.cz a akčním slevám. Například do 10. května 2014 trvají jarní až 40% slevy. Zjistěte si u našich obchodních partnerů, kolik teď na nové střeše ušetříte!

Střešní prostupy pro kabely

Moderní doba nás nutí umísťovat na střechu stále větší množství různých spotřebičů, vývodů a výstupů. Jedná se především o

  • satelity,
  • zařízení pro bezdrátové internetové připojení,
  • kamerové systémy,
  • světelné reklamy.

To vyžaduje propojení silových nebo datových kabelů skrz střešní plášť.

obrázek z archivu ireceptar.cz KM Beta - Elegant Zdroj: Archiv ireceptar.cz

KM Beta proto nabízí tašku kabelových prostupů, určenou pro profesionální, spolehlivé a bezpečné vedení kabelů skrz střešní plášť.

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Podle počtu a průměru připojovaných kabelů se odpovídajícím způsobem odříznou plastové průchodky, které jsou součástí střešní tašky.

Jde o monolitický celobetonový prvek, který tvoří základní taška KMB Beta opatřená širokým prstencem a ve spodní části třemi plastovými stupňovitými průchodkami.

Nová taška kabelových prostupů může být umístěna v libovolném místě střešní plochy, v blízkosti připojovaného zařizovacího předmětu.

Anténní prostupy

K řešení prostupu jednoho kabelu přes střešní plášť (např. pro anténu či satelit) je určena betonová taška anténní.

Základní taška prvku s kloubem je celobetonový prvek, krycí kloubová část je z hliníku s barevnou povrchovou úpravou.

Horní část prvku je tvořena odstupňovanými průměry od 23 do 62 mm. Podle použitého průměru trubky se v kloubovém krytu odřízne příslušná část.

Taška je technickým zdokonalením dosud používané plastové anténní tašky. Výhodou betonové anténní tašky je barevná jednotnost s taškou základní.

speciální střešní doplňky - výstup pro anténu výstup pro anténu Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Odvětrání střechy

Pro odvětrání kanalizačních stoupaček, kuchyní, koupelen a WC, případně nezateplených částí střech je určena betonová odvětrací taška KM Beta.

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Větrání je účinnější (oproti původní plastové odvětrací tašce) díky rozšíření připojovací části z Ø 110 mm na ventilační část s Ø 125 mm.

Jde o originální celobetonový prvek, který harmonicky zapadá do střešní plochy a z hlediska životnosti a barevné jednotnosti je shodná s taškou základní. Díky konstrukčnímu řešení je tato taška použitelná v celém pásmu použitelného střešního sklonu bez otáčení ventilační části.

Bohatý sortiment okrasných prvků

Okrasné střešní prvky jsou oblíbené zejména v individuální venkovské výstavbě. Zvýrazní a zkrášlí střechu s krytinou KM Beta. Dle vkusu si lze vybrat buď hřebenové okrasné prvky (kohout, elegantní věžička a pár zamilovaných hrdliček), nebo ozdobné koncové hřebenáče (motivy vítr a lev), případně i tvarované hřebenové ucpávky (motivy hrozen a slunce).

Hřebenové prvky jsou v nabídce v celkem pěti atraktivních barevných provedeních: cihlová, višňová, hnědá, černá, šedá.

Ozdobné hřebenové ucpávky a koncové hřebenáče nabízí společnost KM Beta v cihlové, višňové, hnědé a černé, případně v šedé barvě, na přání i v dalších, méně obvyklých odstínech.

odvětrávání střechy odvětrávání střechy Zdroj: Archiv ireceptar.cz

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

 

Hřebenové ucpávky sloužící k ozdobnému ukončení detailu hřebene a štítových hran a koncové hřebenáče lze dokonale sladit s barvou nové střechy. Jsou dostupné v cihlové, višňové, hnědé a černé, případně v šedé, na přání i v dalších, méně obvyklých odstínech.

Všechny tyto prvky ladí s krytinou KM Beta vyráběnou v celkem sedmi atraktivních barvách (cihlová, višňová, hnědá, černá u krytiny KMB Hodonka, u krytiny KMB Beta navíc šedá, zelená a případně i modrá).

Podle vkusu si lze vybírat buď lesklý vzhled (Briliant) nebo matný (Elegant) vzhled střechy.

Specialitou je dvoubarevná varianta Efekt, kombinující višňovou a černou, ekonomickou volbou je Standard, probarvený beton bez povrchové úpravy.

Ozdobné figury

Dodávají se na speciálně upraveném hřebenáči a s kotvícími prvky. Tak je možné kombinovat i rozdílnou barvu střechy a okrasného prvku.

Podrobnější informace o střešním systému KM Beta a dalších stavebních materiálech získáte na webu www.kmbeta.cz nebo na bezplatné telefonní lince 800 150 200. Materiály KM Beta můžete s výraznou slevou zakoupit v e-shopu www.shop.kmbeta.cz

Akční letáky