Pokud nemáte zrovna k dispozici sušičku na prádlo a rozčiluje vás dlouho schnoucí prádlo, nezoufejte! Od tohoto trápení vám může velice snadno ulehčit i obyčejná pračka. Stačí jen stisknout správné tlačítko, o kterém mnozí vůbec neví.

Jak správně na dokonalé praní, sušení a žehlení prádla? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Petra Broulíková/Mimi&já:

Zdroj: Youtube

Začněte adekvátním programem

Pokud chcete, aby nebylo prádlo po vyprání příliš mokré, zvolte nejprve program, který odpovídá pranému materiálu. Nechte ho doběhnout do konce jako při běžném praní.

Sušičku nahradí osuška

Ve chvíli, kdy pračka dopere, otevřete buben a vložte k prádlu velkou suchou froté osušku. Vždy musí být absolutně čistá! Pokud by byla použitá, mohla by způsobit zápach praného oblečení. Pak už jen stačí zavřít buben pračky.

Tajemné tlačítko

V tuto chvíli přichází řada na zmíněné tlačítko, a to je odstřeďování. Použijte nejlépe nejvyšší otáčky, pokud to praný materiál dovoluje. Pak prádlo vyndejte z pračky a pečlivě rozvěste na sušák. Pokud máte dojem, že je stále příliš vlhké, jednoduše opakujte proces s další suchou osuškou.

Rychlá záchrana

Touto jednoduchou a účinnou metodou můžete v pračce rychle vysušit své oblíbené kousky oblečení. Obejdete se bez sušičky a nadbytečnou vlhkost vysaje z prádla froté ručník, a to během krátké doby. Navíc ušetříte i čas a spotřebovanou energii.

Další tipy

Jak si ještě můžete zjednodušit sušení prádla? Stačí jej několikrát přežehlit nebo vyfénovat teplým vzduchem. Prádlo pověste na jednotlivé šňůry dál od sebe, aby mezi ním mohl proudit vzduch, což vede k rychlejšímu schnutí.

Trička a mikiny věste rovnou na ramínka a velké kusy vždy náležitě natáhněte. Stále platí, že nejlépe se suší prádlo venku na šňůře, když svítí slunce a fouká lehký vánek.

Související články

Zdroje: www.chalupari-zahradkari.cz, www.aazdravi.cz, www.prozeny.cz