Podzim je trochu kontroverzní roční období. Buď jej milujete pro jeho rozmanitost, nebo naopak. Vůně spadaného listí prohřátého slunečními paprsky. Malby, které nikdo jiný než matička příroda nedokáže a ty barevné variace! Nádherně zbarvená příroda láká ven, avšak sychravé počasí velí zůstat doma, zútulnit místnost svíčkami, zachumlat se pod deku a usrkávat horkou čokoládu. Abyste si vytvořili doma tu správnou podzimní atmosféru, vyrobte si nádherné svícny!

Barevné listy na skle

Nádherná podzimní výzdoba vás nemusí nutně přijít na spoustu peněz. Stačí chytře zrecyklovat a využít věci, které máte doma. Famózní svícen vyrobíte z obyčejné sklenice, starší svíčky a spadaného listí. Možností, jak sklenky ozdobit, je několik. První variantou je obdoba lampionu. Barevné listy přilepené na sklo vytvářejí nádherný efekt. Jak na výrobu takového lampionu se podívejte na videu na YouTube kanálu Tulare Public Library:

Zdroj: Youtube

Minimalistické řešení

Pokud milujete minimalistické řešení, máme pro vás druhý tip. Při podzimní procházce nasbírejte spadané listí nejrozličnějších barev. Nádherně vypadají listy platanů a javorů. Nepohrdněte ani duby. Doma si připravte větší sklenici. Klidně od okurek. Do ní naskládejte barevné lístky, aby se dotýkaly stěn. Uprostřed ponechte místo na svíčku. Volte ji v barvě, jaká je vám nejpříjemnější. Dobře budou vypadat ty, které mají širší průměr.

Plody podzimu

Třetí tip je pro ty, co podzim milují tělem i duší a dekorace nemají nikdy dost. Základ opět tvoří sklenice, čím větší, tím lepší. Tu budete opět plnit, ovšem ne pouze listy, ale i ostatními plody podzimu. Nasbírejte kaštany, žaludy, bukvice. Skvěle se bude ve skle vyjímat i mech a jiné přírodní materiály. Listy jsou samozřejmostí. Sklenici opět naplňte přírodními poklady tak, aby byly hlavně po stranách. Aby se vám lépe pracovalo, na dno sklenice umístěte dlouhou svíčku a kolem ní pak rozprostřete v libovolných vrstvách přírodní materiály.

Související články

Zdroje: kavarna.4home.cz, jaktak.cz